Gwiazda spadająca za dnia 8

Tłumaczenie: Anna Karpiuk
Cykl: Gwiazda spadająca za dnia (tom 8)
Wydawnictwo: Waneko
Hirunaka no Ryuusei
komiksy
Dejikos

Shishio odtrąca Suzume i dziewczyna podejmuje impulsywną decyzję o wyjeździe do domu na wieś. Ciepło rodzinne i spotkanie z przyjaciółmi pomagają jej się otworzyć… Jak Suzume poradzi sobie z cierpieniem po zawodzie miłosnym.

źródło opisu: Waneko, 2017

źródło okładki: http://waneko.pl/

Wkp | 2017-12-27
Przeczytana: 21 grudnia 2017

GWIEZDNY UPADEK

Bohaterowie komedii romantycznych czy też bardziej poważnych romansów, tak samo zresztą, jak ich uczucia, zaliczają swoje wzloty i upadki. Nie inaczej jest w przypadku „Gwiazdy spadającej za dnia” – w finale poprzedniego tomu wszystko się zmieniło, teraz Suzume i bliskie jej osoby muszą odnaleźć się w tej nowej sytuacji. Co z tego wyniknie?

Związek szesnastoletniej Suzume i jej wychowawcy Shishio nie przetrwał. Kiedy wydało się, że spotykają się ze sobą, nauczyciel, wbrew własnym uczuciom, przekonał dziewczynę, że wcale jej nie kocha i zerwał znajomość. Wydarzyło się to ledwie kilka chwil temu, a tymczasem na scenie pojawiają się Mamura i Yuyuka. Ten pierwszy konfrontuje się z Shishio, gotów pobić go za łzy Suzume, którą sam kocha. Napięcie, jakie narastało między nimi od dawna osiąga punkt kulminacyjny, ale jak chłopak zareaguje na szczere wyznanie wychowawcy, wyjaśniające mu powód obecnej sytuacji? Yuyuka natomiast przychodzi z pomocą odrzuconej dziewczynie, ale...

kruczek | 2018-02-10

Moje wrażenia:

Myślę, że moje wrażenia mogę podzielić na cztery relacje (trzy miłosne i jedną rywalizującą):

Suzume – Shishio

Dystans między Suzume a Shishio, z każdym kolejnym dniem ulega znaczącemu zmniejszeniu. Mur, który zbudowali między sobą, zaczyna się burzyć. Suzume jest szczęśliwa, że Pan Shishio w końcu otworzył dla niej swoje serce. I wierzcie mi lub nie, ale między nimi dochodzi czasem do tak gorących momentów, że rumieńce na twarzy macie gwarantowane 🙂

A potem… Wszystko nagle wraca na normalny tor. Pan Shishio znowu wchodzi w swój tryp: nauczyciel – uczennica. Najgorsze w tym wszystkim jest jednak to, że robi to w tak bolesny i brutalny sposób, że czytelnik pragnie przywalić mu w twarz taką porządną Kamehamehą!

Suzume – Mamura

Mamura domyśla się, że Suzume i Shishio łączy coś więcej, niż tylko zwykła relacja nauczyciel – uczennica. Obawia się bolesnych skutków tej zakazanej miłości. Nie chce, aby jego przyjaciółka cierpiała, kiedy Pan Shishio odtrąci jej...

Rege | 2017-09-05

Tylko jedno mi się ciśnie na usta: Noooo! Wreszcie!

Magdalena-cherry | 2017-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2017