Dania jednogarnkowe. 80 szybkich i zdrowych dań azjatyckich

Tłumaczenie: Ewa Kapilewicz
Wydawnictwo: G + J Gruner + Jahr Polska Sp. z o.o. & Co. Spółka Komandytowa
Simple Asian One-Pot Meals
Agnieszek

Chcesz nakarmić w zwykły dzień czteroosobową rodzinę, wydać w weekend przyjęcie, przygotować posiłek dla siebie lub dwojga osób? W książce Minga Tsai i Arthura Boehma znajdziesz inspirację do zrobienia zdrowych, prostych i niedrogich – choć wyjątkowo smacznych – dań jednogarnkowych. Przepisy ułożono według siedmiu technik jednogarnkowego gotowania – duszenie, gotowanie w woku, smażenie,...

Przepisy ułożono według siedmiu technik jednogarnkowego gotowania – duszenie, gotowanie w woku, smażenie, gotowanie w wysokiej temperaturze, pieczenie, sałatki oraz zupy. Przejawia się w nich przekonanie Minga, że codzienna dieta powinna zaspokajać cztery podstawowe potrzeby: smaku, pożywności, prostoty i dostępności. W każdym przepisie zwrócono uwagę na zawartość tłuszczów i alergenów oraz różnorodność składników. Dania są niedrogie, a ich przygotowanie proste – większość receptur przewiduje użycie tylko jednego garnka lub naczynia do gotowania.

źródło opisu: http://www.burdaksiazki.pl/

źródło okładki: http://www.burdaksiazki.pl/