Socjotechnika, podstawy manipulacji w praktyce

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Poradniki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychologii i Kultury Eneteia
978-83-61538-09-7
socjotechnika
poradniki

Autor wprowadza w popularny sposób w podstawowe zasady współczesnej socjotechniki. Omawia takie zagadnienia, jak manipulacja oparta na wzajemności, sympatii, podobieństwie, niedostępności, autorytecie, opinii społecznej i in. Wskazuje na pozytywne zastosowanie reguł i narzędzi socjotechniki, np. w wychowaniu, jak i jej negatywne, czy wręcz katastrofalne wpływy, np. jako zafałszowanie i presja ze strony świata reklamy, mediów, handlu czy instytucji finansowych. Praktyczne przykłady z obserwacji współczesnych form manipulacji pokazują jej powszechność, ale też wskazują na możliwości obrony przed nią.

źródło opisu: Nota wydawcy

Maciej | 2014-02-18
Przeczytana: 04 stycznia 2014

Oczywiście nie można jej porównywać z książką Cialdiniego. Natomiast jest doskonałym zestawem przykładów stosowania w/w regół w praktyce.

Mirosław Zalewski | 2012-11-18

Kolejna „rewolucyjna” książka o manipulowaniu ludźmi, która okazuje się tylko i wyłącznie wariacją na temat „Wywierania wpływu na ludzi” Roberta Cialdiniego (pierwsze wydanie: 1984). O wiele lepiej sięgnąć do tego drugiego autora.

emka | 2016-06-17
Ida | 2015-03-18