Gentleman. Moda ponadczasowa

Der Gentleman - Handbuch der klassischen Herrenmode
gentleman, elegancja
poradniki
Damian

To prawdziwa skarbnica wiedzy o podstawach mody dla współczesnego gentlamana. Wiedzy, której poszczególne działy to, między innymi: wiązanie krawata, dobieranie butów, znajomość najlepszych materiałów i wszelkich utensyliów koniecznych do życia na odpowiednim poziomie.

źródło opisu: empik.com

źródło okładki: empik.com

Nautilus_Pompilius | 2014-12-11

Interesująca, ale dużo bardziej jako ciekawostka niż poradnik (chyba że ktoś wywodzi się z jakichś naprawdę wysokich kręgów, najlepiej brytyjskich). Wielokrotnie można dostrzec nastawienie autora do wielu spraw w stylu "jeśli jedziesz na spotkanie, to koniecznie weź Rolls-Royca, Bentleya, no, w ostateczności Jaguara - inaczej przecież nie wypada".

Książka ładnie wydana, bogato ilustrowana.

Bartosz | 2015-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2015

Bernhard Roetzel, światowy autorytet w dziedzinie klasyki mody męskiej i stylu życia, uaktualnia swoją bestsellerową książkę, do tego przeszło o połowę tańszą niż pierwsze wydanie! Lekkie pióro autora sprawia, że czyta się bardzo przyjemnie, niczym najlepszą powieść. Całość wzbogacona o setki, a nawet tysiące fotografii i obrazów.

"Gentleman..." to nie tylko poradnik z dziedziny męskiej elegancji, ale także praktyczny przewodnik po stylu życia gentelmena, przewodnik po wiodących markach obuwniczych, jak na przykład John Lobb, Church's i wiele innych, zakładach krawieckich przy słynnym Savile Row w Londynie. Pan Roetzel krok po kroku opisuje proces szycia garnituru na miarę (bespoke tailoring), proces wykonywania butów metodą ramową. To również świetna książka historyczna, która przytacza genezę wielu ponadczasowych elementów garderoby.

Oprócz typowych dla tego typu publikacji porad, jak wiązać krawat, jak prawidłowo leży marynarka, czy jakie buty wybrać do jakich spodni,...

mican | 2014-10-06
Przeczytana: 2010 rok

Dla mnie bomba. Mój mąż jest fanem tej książki i to on mnie z nią zapoznał. Myślę, że każda żona/ matka/ siostra powinna sprezentować ten poradnik swoim bliskim panom. Może wtedy nie byłoby tylu skarpet w sandałach i zapiętych na dwa guziki marynarek na ulicach...

adam | 2016-11-28
Przeczytana: 01 marca 2016

Interesująca książka pod wieloma względami.
Jak są ręcznie robione buty, szyty garnitur i wiele innych.
Książka pisana na angielski rynek jednak jest to ciekawostka.
Bardzo dużo ilustracji, zdjęć.
Polecam

Mateusz | 2016-01-21