Numbers

Cykl: New Species (tom 14)
Wydawnictwo: Kindle Edition
9781419954948
angielski
Shinedown

140 Dana is visiting Homeland when she meets a New Species who tugs at her heartstrings. As a widow, she knows firsthand the pain he’s suffering after losing his mate. Mourn isn’t so certain that talking to a human female will help him heal but he desires her. It’s possible she could become his new reason for living. 927 Candi lost the male she loved, but never forgot him. New Species are...

Candi lost the male she loved, but never forgot him. New Species are her only hope to seek revenge for 927’s death.

A human female claiming to have been reared at Mercile has demanded entry to Homeland. Hero rushes to Medical and comes face-to-face with his past. One look at Candi and the life he’s built since gaining freedom comes crashing down around him.

źródło opisu: http://www.lauranndohner.com/new-species.php

źródło okładki: http://images.gr-assets.com/books/1438526121l/26026345.jpg

Beata | 2018-09-06
Przeczytana: 06 września 2018

Świetny romans paranormal. Lekki i zabawny. Mourn i Dana, oboje stracili swoich partnerów, oboje po przejściach, starają się wejść w nowy związek. Całość jest przesycona seksem i pełna humorystycznych sytuacji. Kończąca powieść walka ze starą smoczycą rewelacyjna.

gleism | 2019-04-27

Jak dla mnie to najsłabsza część serii. Ale czytam następną, nadal nie mam przesytu Nowym Gatunkiem.

Anna | 2019-03-13
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 13 marca 2019

taka prawdziwa szczera miłość... i tak nie wiele potrzeba! tylko mnie kochaj :)

Ola Frycz | 2019-06-18
Karolina | 2019-06-13