Mating Brand

Okładka książki Mating Brand Laurann Dohner
Okładka książki Mating Brand
Laurann Dohner Wydawnictwo: Laurann Dohner Cykl: Mating Heat (tom 3) fantasy, science fiction
Mating Heat (tom 3)
Laurann Dohner
2016-04-05
2016-04-05
9781944526139
Science Fiction Romance Paranormal +18 Werewolves & Shifters

Coś mi w niej brakowało ale kontynuacja Wątku się chwali jakaś taka przewidywalna. Nudnawa

Nie wiem jak doszło do tego, że zrobiłam taką długą przerwę między tym tomem, a dwoma poprzednimi.
Powrót do wilkołacko-kociakowego świata Laurann Dohner to zawsze dobry pomysł.
Tym razem dostajemy historię Branda - pełnokrwistego wilkołaka oraz Charmy - pół człowieka, pół lamparta. Oczywiście wilki i koty to wrogowie... Po poprzednich tomach dowiedzieliśmy się już jednak co nieco na temat watahy głównego bohatera.
Ta dwójka zna się już od liceum, gdzie byli w sobie zakochani. Zniknięcie Charmy jednak ich rozdzieliło na całe dziewięć lat...
Co prawda dobrze się czytało. Akcja fajna - nawiązuje do poprzednich części (Duma pragnie zemścić się za to, że wilki zabiły ich ludzi, którzy uprowadzili Shannon - bohaterkę poprzedniej częsci...)
Spotkanie głównych bohaterów jest... stosunkowo emocjonujące, ale potem trochę oklepane i przewidywalne.
Ogólnie książka jest w porządku, ale trochę gorsza od poprzednich tomów - jeśli chodzi o kreacje głównych bohaterów.

Mimo tego - fanom autorki i serii polecam, chętnie połkniecie w jedne wieczór.

Powrót do wilkołacko-kociakowego świata Laurann Dohner to zawsze dobry pomysł.

Przeczytałam "chwilę" temu a już niewiele z tego czytadła pamiętam, i sam ten fakt stanowi wystarczającą opinię.
Ogólnie jest to romans paranormalny. Zresztą bardziej erotyk niż romans, z odrobiną prostej, przewidywalnej fabuły, która chyba ma udawać, że w książce chodzi o coś więcej niż seks.
Głównym bohaterem jest wilkołak, należący do szalenie postępowego rodu, rządzącego watahą. W sąsiedztwie wilkołaków żyją inne plemiona zmiennokształtnych, jednak w żadnym razie nie tak postępowe. Hormony buzują, a w końcu dochodzi do wojny między gatunkami. Jednak nie ma co liczyć na dynamiczny rozwój akcji.
To czytadło nie zrobiło na mnie żadnego wrażenia - ani ziębi, ani parzy. Jak na erotyk za mało elektryzujący, do powieści fantasy nawet nie warto przyrównywać. Da się przeczytać, ale nie namawiam.

Głównym bohaterem jest wilkołak, należący do szalenie postępowego rodu,...

Zdecydowanie słabsza niż poprzednie części. Schemat ten sam ale czegoś zabrakło. Aczkolwiek czyta się dobrze i szybko.

Na półkach: , , , , , , , , ,

Trzecia część cyklu należy do książek, w których predestynacja przyszłości jest z góry ustalona jako pozytywna. Nie ma takich okoliczności, które poszły by w stronę nieprzewidywalności zdarzeń narażających głównych bohaterów na ból inny niż przy ugryzieniu.

Książka bardzo mi się podobała. Jest w niej dużo nawiązań do pierwszych dwóch części co jest dla mnie dużym plusem.
Historia Charmy i Branda jest dość ciekawa, ale różni się od wcześniejszych, tym, że w zasadzie od początku poznajemy bohaterów kiedy ich związek jest już mocno zaawansowany. Jest kilka retrospekcji z ich pierwszego spotkania czy zbliżenia, ale nie ma w niej tego napięcia pomiędzy bohaterami, które budowało akcję w drugiej części. Jest też znacznie bardziej przewidująca - nie ma w niej jakiś szczególnych zwrotów akcji. Momentami dialogi bohaterów tez wydają się być mocno naciągane i lekko dłużące się.
Mimo tych wad bohaterowie wzbudzili moją sympatię i bardzo dobrze się czytało. Liczyłam na trochę więcej walki wilków z dumą, ale w końcu nie o tym miała być ta książka;-)
Fanom autora na pewno się spodoba a ja mam nadzieję, że zostaną dopisane historie ostatnich 3 braci i może nawet samego Elroya, który już nie jest sparowany, a ponoć wygląda na późną 30-stkę.

Ps. irytujące są jeszcze podobne imiona bohaterów Brand i Braden - nie wiem czy to kwestia tłumaczenia czy samej autorki, ale w jednym miejscu są po prostu pomylone;-)

• Paranormal Romance

Dodaj cytat z książki Mating Brand