Technologia piwa i słodu

8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Technologia piwa i słodu
hobby
Krzysztof1993

Bardzo szczegółowa książka o tematyce piwowarskiej. Zakres od opisu budowy ziarna do przedstawienia najnowocześniejszych metod pracy w browarze.

źródło opisu: Opis własny

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Krzysztof1993 | 2017-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2017

Jak dotąd jest to bodaj najbardziej wartościowa oraz szczegółowa pozycja na temat piwowarstwa na polskim rynku wydawniczym, która przetłumaczona została na język polski. Na przeszło siedmiuset stronach niemiecki autor przedstawia najdrobniejsze niuanse dotyczące przygotowania, jakości i walorów poszczególnych surowców. Z perspektywy człowieka interesującego się piwowarstwem domowym - właśnie ta część wydaje się najbardziej interesująca i cenna, bowiem z większą starannością tudzież świadomością można podejść następnym razem do tworzenia odpowiedniej receptury, by na końcu przygotować odpowiednie warunki dla najistotniejszego etapu, czyli fermentacji. Odbioru nie psuje treść dotycząca opisów konkretnych stylów, pomimo że nie uwzględnia ona najbardziej popularnych dziś gatunków. Równolegle z tą tematyką ukazany jest techniczny aspekt pracy w wielkim browarze, co zafascynować może czytelników interesujących się szczególnie sprzętem bądź technikami tamże stosowanymi. Cóż, gigantyczna...

Na półkach