kretek 
mężczyzna, status: Czytelnik, dodał: 7 książek, ostatnio widziany 2 dni temu
Teraz czytam
  • Jak nie umrzeć przedwcześnie. Cała prawda o zdrowym żywieniu
    Jak nie umrzeć przedwcześnie. Cała prawda o zdrowym żywieniu
    Autorzy:
    Przystępna i aktualna książka napisana przez lekarza, który przekonuje, że możemy ustrzec się wielu poważnych chorób dzięki odpowiedniemu odżywianiu. Każdy z piętnastu rozdziałów poświęcony jest innej...
    czytelników: 589 | opinie: 16 | ocena: 8,43 (100 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-02-20 17:37:10
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Najpierw widziałem film (który bardzo mi się podobał), a następnie czytałem książkę. W takim wypadku wiadomo, że niejako siłą rzeczy nie ma efektu zaskoczenia (zna się już historię), zwraca się też większą uwagę na wszystkie rozbieżności (książka vs film), mimo to dobrze się czytało.
Tak, jak i film, tak i książka zawiera bardzo pozytywne przesłanie i daje nadzieję, że dobro zwycięża :)

 
2019-02-20 16:59:58
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

Książka wartościowa oraz niezwykłe aktualna i potrzebna w dobie podejmowania kluczowych decyzji o kierunkach urbanizacyjnych, które są podejmowanie w wielu miastach. Natężony ruch uliczny, nadmiar samochodów i korki stały się już codziennością i spora grupa decydentów ma już świadomość, że budowanie kolejnych kilometrów dróg oraz coraz większych parkingów nie stanowi rozwiązania. Trzeba szukać... Książka wartościowa oraz niezwykłe aktualna i potrzebna w dobie podejmowania kluczowych decyzji o kierunkach urbanizacyjnych, które są podejmowanie w wielu miastach. Natężony ruch uliczny, nadmiar samochodów i korki stały się już codziennością i spora grupa decydentów ma już świadomość, że budowanie kolejnych kilometrów dróg oraz coraz większych parkingów nie stanowi rozwiązania. Trzeba szukać alternatyw i na pewno taką może być rower. Autor rzetelnie i skrupulatnie przytacza zarówno argumenty, badania, jak i "żywe" przykłady z licznych miast obrazujące, że można tak budować infrastrukturę, aby była wygodna i bezpieczna dla wszystkich użytkowników, w tym dla rowerzystów i pieszych. Nie unika przy tym tematów mniej wygodnych czy problematycznych oraz pokazuje, że sama wola i pieniądze nie wystarczą (trzeba też walczyć z różnymi mitami czy uprzedzeniami dot. rowerzystów), bo rozwiązania trzeba wdrażać mądrze - zatem warto uczyć się na błędach, które w różnych miastach popełniano. Autor zwraca uwagę również na dodatkowe korzyści zdrowotne (nie tylko czystsze powietrze dzięki zmniejszeniu ruchu samochodowego), które wynikają z podejmowania przez ludzi aktywności fizycznej, jaką niewątpliwie jest jazda na rowerze - dla większości stosunkowo łatwa i też praktyczna do włączenia w codzienność. Z punktu widzenia zdrowia publicznego, jak i zdrowia jednostki rzeczywiście - trzeba powtórzyć za Autorem - rowery mogą uratować świat!

(2/2019)

pokaż więcej

 
2019-02-20 16:43:29
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Dania/Skandynawia, Posiadam
Autor:

Książkę czytałem już kawałek czasu temu, ale dopiero niedawno mogłem dokończyć.
Według mnie nie jest to typowy kryminał, choć zagadka jest do samego końca... Literatura duńska do łatwych nie należy, ale pewnie znajdzie swoich amatorów.

(1/2019)

 
2019-02-20 16:37:23
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2019-02-15 01:15:29
Zagłosował w plebiscycie "Książka Roku 2018 lubimyczytać.pl"
Jakie książki były najlepsze i najpopularniejsze w roku 2018? Zagłosuj w Plebiscycie i wybierz Książki Roku 2018. Książki, Autorzy i Wydawnictwa czekają na głosy swoich czytelników. Zapraszamy!
 
2018-11-26 23:14:33
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać, Posiadam
 
2018-11-26 22:54:24
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-26 00:05:19
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Dania/Skandynawia, Posiadam
Autor:

Autorka już na wstępnie uprzedza, że publikacja nie ma być encyklopedią czy rozległym studium na temat tego kraju i jego mieszkańców. W przystępny sposób ma pokazać wybrane aspekty życia, a także kultury oraz przybliżyć Norwegię i Norwegów - i to właśnie czyni.
Choć Autorka wielokrotnie powtarza, że Norwegowie są różni od pozostałych Skandynawów, tak przy lekturze (zwłaszcza dla osób...
Autorka już na wstępnie uprzedza, że publikacja nie ma być encyklopedią czy rozległym studium na temat tego kraju i jego mieszkańców. W przystępny sposób ma pokazać wybrane aspekty życia, a także kultury oraz przybliżyć Norwegię i Norwegów - i to właśnie czyni.
Choć Autorka wielokrotnie powtarza, że Norwegowie są różni od pozostałych Skandynawów, tak przy lekturze (zwłaszcza dla osób znających m.in. Danię i Duńczyków) podobieństwa będą narzucać się same.
(13/2018)

pokaż więcej

 
2018-11-26 00:03:22
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Książka z mądrym i pozytywnym przesłaniem - prawdziwie cieszyć się życiem naprawdę warto.
(12/2018)

 
2018-11-25 23:59:13
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Książka zawiera interesujące biografie Czeszek, oprócz przybliżenia sylwetek samych bohaterek (mniej lub bardziej znanych dla polskich czytelników) możemy poznać trochę historii Czech (z tej ciekawszej, bardziej indywidualnej perspektywy w przeciwieństwie do opisu faktów jak w książkach typowo historycznych).
(11/2018)

 
Moja biblioteczka
390 69 380
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (18)

Ulubione cytaty (6)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd