Zapach deszczu o świcie

7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788365419552
poezja, wiersze
poezja

Wybrane wiersze w tomiku pochodzą z lat 1996-2015. W tomiku znalazło się 7 części, są to:

Aniołowie bez skrzydeł

źródło opisu: http://dygresje.pl/ksiazka/zapach-deszczu-o-swicie-2/

źródło okładki: http://dygresje.pl/ksiazka/zapach-deszczu-o-swicie-2/

Książkowo_czyta | 2017-09-05
Przeczytana: 04 września 2017

W czerwcu bieżącego roku pod szyldem Wydawnictwa Dygresje ukazał się tomik wierszy noszący tytuł „Zapach deszczu o świcie”. Jego autorem jest Tomasz Skrzypek pochodzący z Jarosławia, swoje wiersze tworzy on już od wielu lat, a te zebrane w niniejszym tomiku pochodzą z okresu 1996 – 2015, więc jak widać mamy tutaj do czynienia ze sporą rozpiętością czasową, co niewątpliwie daje czytelnikom swego rodzaju przegląd wierszy napisanych na przestrzeni lat.

Całość została podzielona na siedem części, z których każda zawiera kilka pozycji. Tematyka tekstów jest bardzo różnorodna, poczynając od wierszy o aniołach, poprzez te traktujące o miłości i człowieku, aż do zakończenia o nietuzinkowy tytule „Romantyzm szpitalnych korytarzy”.

Książka ta, mimo, iż ma zaledwie kilkadziesiąt stron niesie w sobie bardzo wiele przemyśleń autora na różnorakie tematy, zarówno te z kręgu aspektów duchowych i niematerialnych, jak też te dotykające kwestii całkowicie namacalnych. Autor nie narzuca jednak...

Magda MS | 2017-12-02
Merida | 2017-09-07