Najlepsze kawałki Corrylusa Tom I

Wydawnictwo: Klinika Języka
9788364197062
Tradovium

Pierwszy tom z nowej serii Najlepsze kawałki, w którym publikowane będą teksty z olbrzymiego, liczącego prawie 2 tysiące wpisów, bloga Gabriela Maciejewskiego. Postanowiłem wydać te teksty, albowiem niedługo rozpuszczą się one w masie innych publikacji i nikt już o nich nie będzie pamiętał. Nie chciałem dokonywać wyboru sam, stoją więc za nim komentatorzy z bloga. Postaram się, by kolejne tomy ukazywały się w odstępach półrocznych.
Oprawa broszurowa, stron 252, format A5

źródło opisu: https://basnjakniedzwiedz.pl/

źródło okładki: https://basnjakniedzwiedz.pl/

Tytus | 2017-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2017

"Konflikt polityczny prawdziwy to konflikt pomiędzy tymi, którzy myślą o wieczności, a tymi, którzy myślą o spłacie kredytu i wzięciu kolejnego." Te słowa Gabriela Maciejewskiego z 13 maja 2012 roku były, są i będą prawdziwe. I bardzo dobrze, że nie przepadły w czeluściach sieci. Dzięki temu artykuł "O wodzeniu ludu na barykady" (stąd jest ten cytat) i inne, równie zrywające opaskę z oczu, mogły być przeze mnie przeczytane w bieżącym roku. W 2012 nie znałem Pana Maciejewskiego, ani tym bardziej jego pisania, dlatego bardzo się cieszę, że został wydany zbiór jego (czyli Coryllusa) najlepszych "kawałków" z bloga. Polecam.

beczka | 2017-08-28

Zbiór felietonów, podobny do "Atrapii", ale lepszy, moim zdaniem ciekawszy. Jeżeli nie wiesz kim jest autor, to jest to świetna książka na początek. Bardzo mocna i wyrazista.

Michu | 2017-09-08
Przeczytana: 06 września 2017