Najlepsze kawałki Corrylusa Tom I

2014-01-01
2014-01-01
9788364197062
Coryllus Klinika Języka publicystyka

Okładka książki Szkoła Nawigatorów nr 29 Oksytański Kamil Łukowski, Gabriel Maciejewski, Katarzyna Mróz, Michał Radoryski
Ocena 8,5
Szkoła Nawigat... Kamil Łukowski, Gab...
Okładka książki Szkoła Nawigatorów. NR 28, Tekstylny Robert Haller, Władysław Jakubski, Elżbieta Kowecka, Fritz Lauterbach, Gabriel Maciejewski, Katarzyna Mróz, Michel Pastoureau, Michał Radoryski, Edmund Trepka, Adam Trojanowski, Irena Turnau, Anton Zischka
Ocena 8,0
Szkoła Nawigat... Robert Haller, Wład...

"Konflikt polityczny prawdziwy to konflikt pomiędzy tymi, którzy myślą o wieczności, a tymi, którzy myślą o spłacie kredytu i wzięciu kolejnego." Te słowa Gabriela Maciejewskiego z 13 maja 2012 roku były, są i będą prawdziwe. I bardzo dobrze, że nie przepadły w czeluściach sieci. Dzięki temu artykuł "O wodzeniu ludu na barykady" (stąd jest ten cytat) i inne, równie zrywające opaskę z oczu, mogły być przeze mnie przeczytane w bieżącym roku. W 2012 nie znałem Pana Maciejewskiego, ani tym bardziej jego pisania, dlatego bardzo się cieszę, że został wydany zbiór jego (czyli Coryllusa) najlepszych "kawałków" z bloga. Polecam.

Zbiór felietonów, podobny do "Atrapii", ale lepszy, moim zdaniem ciekawszy. Jeżeli nie wiesz kim jest autor, to jest to świetna książka na początek. Bardzo mocna i wyrazista.

Same tytuły rozdziałów intrygują. Autor otwiera przed czytelnikiem czasem nowy sposób widzenia różnych wydarzeń, tak historycznych, jak i współczesnych. Krótkie, niepowiązane ze sobą rozdziały ułatwiają czytanie "z doskoku".

Gabriel Maciejewski Najlepsze kawałki Corrylusa Tom I Zobacz więcej