Najlepsze kawałki Corrylusa Tom I

Coryllus Klinika Języka publicystyka
publicystyka literacka, eseje
9788364197062
Coryllus Klinika Języka publicystyka

Same tytuły rozdziałów intrygują. Autor otwiera przed czytelnikiem czasem nowy sposób widzenia różnych wydarzeń, tak historycznych, jak i współczesnych. Krótkie, niepowiązane ze sobą rozdziały ułatwiają czytanie "z doskoku".

Zbiór felietonów, podobny do "Atrapii", ale lepszy, moim zdaniem ciekawszy. Jeżeli nie wiesz kim jest autor, to jest to świetna książka na początek. Bardzo mocna i wyrazista.

"Konflikt polityczny prawdziwy to konflikt pomiędzy tymi, którzy myślą o wieczności, a tymi, którzy myślą o spłacie kredytu i wzięciu kolejnego." Te słowa Gabriela Maciejewskiego z 13 maja 2012 roku były, są i będą prawdziwe. I bardzo dobrze, że nie przepadły w czeluściach sieci. Dzięki temu artykuł "O wodzeniu ludu na barykady" (stąd jest ten cytat) i inne, równie...

Gabriel Maciejewski Najlepsze kawałki Corrylusa Tom I Zobacz więcej