Najczarniejszy strach

Tłumaczenie: Andrzej Grabowski
Cykl: Myron Bolitar (tom 7)
Wydawnictwo: Albatros, audioteka.pl
1 783
Darkest Fear
MuMin84

Coben jest mistrzem w swoim gatunku. Kolejna powieść z cyklu Myron Bolitar Audiobook w rewelacyjnej interpretacji Wiktora Zborowskiego. Emily dzień przed swoim zamążpójściem zdradza przyszłego męża z Myronem, który placi za to swoitą cenę. Przyszły małżonek co prawda wybacza żonie, ale nasyła na Bolitara zbirów, którzy skutecznie przerywają jego karierę sportowca. Po trzynastu latach sprawa z...

Coben jest mistrzem w swoim gatunku. Kolejna powieść z cyklu Myron Bolitar

Audiobook w rewelacyjnej interpretacji Wiktora Zborowskiego. Emily dzień przed swoim zamążpójściem zdradza przyszłego męża z Myronem, który placi za to swoitą cenę. Przyszły małżonek co prawda wybacza żonie, ale nasyła na Bolitara zbirów, którzy skutecznie przerywają jego karierę sportowca. Po trzynastu latach sprawa z przeszłości daje o sobie znać. Nieoczekiwanie Myron dowiaduje się, że ma nastoletniego syna, którego istnienia nawet nie podejrzewał. Jeremy jest chory na białaczkę - by dalej mógł żyć, konieczny jest przeszczep szpiku kostnego. Matka chłopca, Emily oczekuje, że Myron odnajdzie dawcę szpiku, który zniknął bez śladu. Gdy Myronowi ostatecznie udaje się porozmawiać z nim przez telefon, mężczyzn maniakalnie powtarza "siej ziarno". A jest to przydomek seryjnego porywacza i mordercy opisanego w przez Stana Gobbsa - dziennikarza, którego media i FBI oskarżyły o fabrykowanie informacji. Czy dawca istnieje naprawdę, czy to makabryczna zemsta na Myronie?

Czyta: Wiktor Zborowski

źródło opisu: http://audioteka.com

źródło okładki: http://audioteka.com

mclena | 2017-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2017

"Nie ciągnij Supermana za pelerynę, nie pluj pod wiatr, nie ściągaj maski Samotnemu Jeźdźcowi, nie zadzieraj z Winem."

Czas chyba zrobić przerwę od Cobena, bo jednak siódmy tom z rzędu troszkę mnie zmęczył powtarzalnością fabuły i przez to wrażenia z bardzo dobrej lektury zostały odrobinke przyćmione.
Myron nadal jest cieniem samego siebie, chociaż jednak troszeczkę ta iskra, która była dostrzegalna w początkowych częściach powróciła. W zasadzie można go śmiało porównać do stanu jego firmy - byle jak, ale do przodu. Informacja o tym, że ma syna odżywiła go, ale wciąż tak jakby bał się być sobą. Troszkę też przeszkadzało mi, że zbyt wiele dzieje sie jednak w dość bliskim gronie głównego bohatera, ale znowu z drugiej strony nic innego nie wybudziło by go z tego letargu. Win i Esperanza jak zwykle w formie - za mało Wielkiej Cindy... zagadka - przyznaję - wyborna! Cytując Wina: "Diablo dobra!" A zakończenie juz totalnie mnie rozłożyło na łopatki. Kompletnie zapomniałam o przecież...

Paco | 2015-03-27
Na półkach: Przeczytane, COBEN
Przeczytana: 27 marca 2015

Ciężka artyleria.
Kiedyś napisałem , że cykl o Myronie to jak trzy do ośmiu w skali Beauforta.
Miałem na myśli poszczególne pozycje.
Ta książka jest esencją tego stwierdzenia, bo sama w sobie zawiera taką sinusoidę.
Znajdziemy więc w niej lekko już oklepane zwroty i teksty typowe dla bohaterów lecz temat poruszony przez Cobena to istna ciężka artyleria.
Jestem w kropce zastanawiając się nad tytułem. Przy innych pozycjach raczej tego nie robiłem, gdyż trafienie z ,,nośnym,, nazwaniem swego dzieła mają prawdopodobnie wszyscy autorzy.
Tutaj , jeżeli Coben chciał nas przestraszyć na samym początku to.....odniosę się do innej pozycji autorstwa Morrella, a mianowicie ,,Strach w garści pyłu,, znanym tutaj jako ,,Testament,,.
Jeżeli chcecie poczuć najczarniejszy strach.....tam go właśnie znajdziecie.

Roland | 2018-01-06
Przeczytana: 05 stycznia 2018

Siła niepewności

Zazwyczaj z poczytnymi pisarzami jest tak, że w miarę jak ich dorobek literacki się rozrasta, czytelnicy co raz bardziej są pewni stałych elementów, które mogą wystąpić w kolejnych powieściach. Owszem, może taka przewidywalność, a w przypadku Cobena nawet schematyczność wyklucza całkowicie możliwość zaskoczenia czytelnika powieścią napisaną w innym stylu. Jednakże z drugiej strony taka schematyczność utwierdza nas w przekonaniu czego możemy oczekiwać w przypadku kolejnej powieści. Jednakże mimo schematyczności autor jest w stanie zachwycić czytelnika, lecz wówczas kwestia dotyczy szczegółów lub też większego zaznaczenia danego czynnika. Powieści Cobena można porównać do rosyjskich matrioszek, gdzie zdejmując jedną odsłaniamy następną ukrytą w środku. Podobnie jest u Cobena, gdzie początkowa intryga ukrywa następne co raz bardziej zagłębiające się w przeszłość.

„Najczarniejszy strach” wpisuje się w pewien schemat wypracowany przez Cobena. Zazwyczaj...

ivv | 2017-06-06

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kolejna część z Myronem. Nie czytałam po kolei, chociaż akurat teraz trafiłam na część 7, a niedawno przeczytałam Ostatni szczegół (tom 6).

Bolitar dowiaduje się że ma syna i to ciężko chorego. Pilnie potrzebny jest szpik kostny, a jedyny dawca znika. W dodatku jest psychopatycznym mordercą.

I znowu niestety się umęczyłam ;( Mimo, że przeczytałam w kilka dni, to jakoś mi się to nie spinało.
Najlepiej czytało mi się elementy obyczajowe - o relacji z matką chłopca, z jej mężem, z rodzicami Myrona.

Niestety wątek kryminalny kompletnie mnie nie wciągnął.

macias | 2013-05-27
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2013
Przeczytana: 25 maja 2013

Rewelacyjna książka, jak wszystkie poprzednie Cobena które czytałem. Dodatkowym jej plusem jest to, że zainspirowała mnie do zostania potencjalnym dawcą szpiku.

edit (2013.08.01)
Jako się rzekło - dzisiaj wysłałem swoją deklaracje wraz z próbkami genetycznymi do bazy dawców szpiku. Polecam wszystkim: http://www.dkms.pl/choose.html

deskath | 2016-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kolejna bardzo dobra powieść Cobena, której głównym bohaterem jest Myron Bolitar. Tym razem nasz agent sportowy dowiaduje się, że ma syna. Niestety dzieciak cierpi na ciężką chorobę, a pomóc może tylko przeszczep szpiku kostnego. Niestety jedyny dawca zniknął. Myron wraz z pomocą przyjaciół postanawia go odnaleźć. Nie będzie to łatwe zadanie, tym bardziej, że najprawdopodobniej dawca jest seryjnym mordercą o pseudonimie "Siej Ziarno". Ta część przygód Bolitara jest chyba najmroczniejsza ze wszystkich, które do tej pory przeczytałem. Bohater nie tylko musi odnaleźć zaginionego psychopatę, ale również będzie musiał oswoić się z myślą, że najprawdopodobniej jest ojcem. W każdej części tej serii bohaterowie to duży plus, tak jest i tym razem. Zagadka jest zagmatwana, a autor co chwila podrzuca fałszywe tropy. Czyta się błyskawicznie, a zakończenie może zaskoczyć czytelnika. Polecam.

Ostatnio obawiam się sięgać po powieści Cobena, ponieważ przez cechującą go schematyczność nie dają mi tyle przyjemności z czytania, co kiedyś. Jednak "Najczarniejszy strach" mnie nie zawiódł. Była intryga, było emocjonująco. Powieść wciąga, można ją przeczytać w jeden, dwa wieczory. Jak dla mnie tylko trochę przeciągnięte zakończenie. Niemniej powieść udana i polecam fanom pisarza.

Mey-Mey | 2017-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2017

Nawet ta długa przerwa od czasu przeczytania ostatniej książki z tej serii nie pozbawiła mnie przeświadczenia, że Coben "jedzie" ciągle na tych samych schematach. W "Najczarniejszym strachu" nie ma nic świeżego, co wyróżniałoby tę powieść od poprzednich. Jednakże jest to lekka lektura, idealna np. w okolicznościach, które nie sprzyjają wymaganemu skupieniu na fabule.

Madi | 2015-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2015

Muszę stwierdzić,że ta część przygód Myrona i Wina podobała mi się (jak do tej pory ) najbardziej,a to dlatego ,że cała sprawa obraca się wokół ,dopiero co poznanego przez Myrona 13 letniego syna.
Po prostu lubię takie łzawe historie rodzinne w kryminałach,gdy nie liczy się nic, tylko ocalenie własnego syna.
Choć nie jestem zagorzała zwolenniczką Cobena,to co jakiś czas wracam do jego książek i nieraz jestem mile zaskoczona ,co było i w tym przypadku.
Dla mnie rewelacja!
Nabrałam ochotę na Cobena!

Paweł | 2015-09-27
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 27 września 2015

Dosyć dobrze napisana książka z niebanalą fabułą, jak to zawsze bywa u Cobena. Tym razem Myron walczy z czasem, by wszystkimi metodami doprowadzić do poprawy czyjegoś życia. Stanie ponownie w oko z oko z wpływowymi ludźmi. Zmierzy się z zagrożeniem i wiarą w lepsze jutro. Pozna fakty, który wywrócą jego życie. Wreszcie zrozumie sens pewnych zdarzeń i w pewnym sensie ,,nawróci" swoje życie i zacznie inaczej w nim stąpać. Jak już wspomniałem: fabuła bardzo dobra, wciągająca z brakiem tendencji do nudy. Akcja przejrzysta, wciągająca i zarazem szokująca. Polecam.