Damy radę, Mamo!

Wydawnictwo: SOLO you & me
9788394632007

Zapraszamy na stronę autorki, na której można kupić książkę wraz z jej autografem: magdalenaszelagowska.pl ONA - z zawodu nauczycielka. Z natury Anioł. Ciepła, serdeczna, opiekuńcza, pogodna. Wyjątkowa poprzez codzienne ludzkie gesty: ugotować obiad chorej sąsiadce, ustąpić miejsca w autobusie, pomóc nieść zakupy, pogłaskać po głowie szkolnego urwisa. Ze zdziwieniem odbierająca zawodowe...

ONA - z zawodu nauczycielka. Z natury Anioł. Ciepła, serdeczna, opiekuńcza, pogodna. Wyjątkowa poprzez codzienne ludzkie gesty: ugotować obiad chorej sąsiadce, ustąpić miejsca w autobusie, pomóc nieść zakupy, pogłaskać po głowie szkolnego urwisa. Ze zdziwieniem odbierająca zawodowe sukcesy. Wrażliwa i skromna. W oczach innych charyzmatyczna – we własnych wciąż niedoskonała. Nieustannie zabiegana. Zawsze chętna, zawsze gotowa, zawsze uprzedzająca czyjeś potrzeby.

I zawsze zdrowa.

JA - z wykształcenia psycholog. Z zawodu pracownik korporacji. W oczach Mamy, ta której wszystko się udaje - żyjąca szybciej, odważniej, bardziej nowocześnie. Z pozoru silna i przebojowa, ale tuż pod skórą dziedziczka matczynej (nad)wrażliwości. Pewnego dnia postawiona przed największym życiowym zadaniem: szukania ratunku dla niej i siły przetrwania dla siebie.

Tak blisko byłyśmy tylko dwa razy: przez pierwsze dziewięć miesięcy, kiedy nosiła mnie pod sercem i przez ostatnie dziewięć, kiedy wiedziałyśmy, że umiera.

źródło opisu: Wydawnictwo SOLO you & me

źródło okładki: magdalenaszelagowska.pl

miki24gr | 2015-11-21
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 21 listopada 2015

Niezwykle smutna i przejmująca, lecz jakże prawdziwa relacja z umierania...I opis silnej więzi matki z córką...Tej książki nie da się za bardzo komentować i oceniać pod względem literackim- z pewnością warto ją przeczytać.

mclola20 | 2016-01-30
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2016
Przeczytana: 30 stycznia 2016

"Damy radę, Mamo!" to książka niezwykła.. Przejmująca do szpiku kości, niezwykle smutna, wzruszająca, ale i dająca nadzieję... Udowadnia, że śmierć nie wybiera, a niestety często jest tak że za wcześnie zabiera tych ludzi, którzy na tym świecie mają jeszcze wiele do zrobienia..
Mnie osobiście doprowadziła do łez..
polecam.. tak ku pokrzepieniu.

Gosik62 | 2017-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2017

Przepiękna, przejmująca historia, którą czyta się ze ściśniętym sercem, gulą w gardle, oczami pełnymi łez i paczką chusteczek w garści. Pani Magdalena pokazuje, jak trudno córce pogodzić się z nieuleczalną chorobą mamy, emocje temu towarzyszące, wybory, zwątpienie, ale jednocześnie wiarę, strach, miłość, prośby do Boga - najpierw o uzdrowienie, później o spokojne odejście. Jakże prawdziwa opowieść, napisana wspaniałym, zwykłym, dostępnym językiem. Mądra, pokazująca to, co tak naprawdę liczy się w życiu.
Książkę powinni przeczytać wszyscy, to jest historia ponadczasowa i każdy może z niej wyciągnąć coś dla siebie. Na długo pozostaje w pamięci. Koniecznie przeczytajcie!!!

Aga | 2016-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2016

Jestem pod wrażeniem tej książki!!
Mi,osobie,która nigdy nie płacze przy książkach poleciało kilka(no ok!- sporo) łez...

Damy radę mamo! jest jak oczyszczające katharsis.Wyzwoli w nas nieznane dotąd pokłady empatii i udowodni,że nie ma rzeczy niemożliwych...

Jest to powieść warta przeczytania ze względu na swoje nieprzemijające wartości, ważne dla wszystkich niezależnie od wieku, płci i stanowiska...

ksiazkoholiczka | 2013-11-06
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 05 listopada 2013

Temat trudny, ale jakże powszechny- nowotwór. Autorka opisuje wszystkie etapy choroby swojej mamy. Robi to bez patosu, bez niepotrzebnych uniesień czy wzruszeń. Może właśnie dzięki temu mamy prawdziwy obraz tej trudnej sytuacji? Relacje między chorą matką a córką, pomiędzy członkami rodziny, znajomymi, przyjaciółmi opisane są w sposób bardzo naturalny, szczery i ludzki. Przesłanie książki jest oczywiste- badać się, nie unikać lekarzy, bo im wcześniej wykryjemy chorobę tym większe szanse na zdrowie. Natomiast zaskakujące są emocje i cała strategia walki o powrót do zdrowia. Swoiste rytuały, afirmacje i zaklinanie rzeczywistości. Piękna i pełna wzruszeń książka.

Piotr-Miller | 2011-09-04

Bardzo trafne ukazanie relacji matka-córka w obliczu życia codziennego i nieprzewidzianej tragedii. Oziębłość w relacjach życia codziennego i nagłe ocieplenie uczuć w walce z chorobą. Powrót do wzajemnego zrozumienia, zacieśnienia więzi odnowienie drzemiącej w sercach ukrywanej miłości. Bardzo polecam.

Małgorzata | 2012-10-24

Poruszająca opowieść bohaterki ktora opisuje walke z chorobą swojej mamy,podziwiam za siłe.

kasias | 2016-09-21
Przeczytana: 21 września 2016

Trudna tematyka, ale tak bardzo życiowa. Napisana prawdziwym językiem autorki, którą znam osobiście. Ból, złość, rozpacz,bezradność i ciągła iskierka nadziei, to również znam z własnych doświadczeń. Życie między dwoma światami,w tym tragicznym okresie. Pytanie "dlaczego?"i pytanie "co dalej?". Niesamowity strach, powstrzymywanie łez, by trzymać się jakoś w obecności chorego. Strata kogoś, kogo tak bardzo kochamy. Wiemy, że śmierć jest nieunikniona, ale czy jesteśmy w stanie pogodzić się z nią? Zawsze wydaje nam się, ze to jeszcze nie czas... Piękna historia, którą przeżyło wielu z nas, a Magda ujęła w tej formie.

wydawnistwoSOLO | 2017-06-12
Przeczytana: marzec 2017

Zachęcam Państwa do przeczytania książki "Damy radę, Mamo!", która dotyczy trudnego, jednak bliskiego kobietom tematu jakim jest rak piersi. Jest to poruszająca opowieść, przedstawiająca w piękny sposób relację matki i córki w obliczu wielkiej tragedii. Książka skłania nas również refleksji, do zrobienia klatki stop i zastanowienia się nad własnym życiem.
Gorąco polecam i zapraszam na stronę autorki magdalenaszelagowska.pl, na której można kupić książkę. Każda książka jest z autografem autorki.

Redaktor prowadzący

Justyna | 2016-11-13
Przeczytana: 14 listopada 2016

Książka opowiada historię chorej na raka mamy autorki. Pochłonęła mnie całkowicie, przeczytałam jednym tchem- być może dlatego że znam autorkę, amoze dlaczego że opowiada historię prawdziwą. Uczucia, obawy, strach i godzenie się z najgorszym...