Uncanny Avengers: Pomścić Ziemię

Tłumaczenie: Jacek Drewnoski
Cykl: Uncanny Avengers (tom 4) | Seria: Marvel NOW!
Wydawnictwo: Egmont Polska
Uncanny Avengers: Avenge the Earth
9788328119291
komiksy

Po zagładzie Ziemi mutanci zbudowali dla siebie prawdziwy raj na Planecie X. Jednak niedobitki Drużyny Jedności wciąż szukają sposobu na uratowanie rodzimego świata. Czy Wasp i Havok zdołają cofnąć czas i ocalić miliardy ludzkich istnień? Czy zaufają Kangowi Zdobywcy, gdy ten złoży im propozycję nie do odrzucenia?

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/

giera | 2017-07-05
Na półkach: Wydane w 2017

W wyniku machinacji Bliźniąt Apokalipsy doszło do całkowitego zniszczenia Ziemi. Kat Celestian wykonał wyrok: ludzkość została zgładzona. Ocaleli jedynie nosiciele genu X, których Scarlet Witch przeniosła na statek-arkę zmierzającą na Planetę X. Akcja czwartej odsłony cyklu "Uncnny X-Men" rozgrywa się w kilka lat po eksterminacji homo sapiens. Homo superior żyją sobie w dostatku, rozwijając utopijne społeczeństwo pod wodzą Eimin.

Wygląda na to, że prawie wszyscy mieszkańcy są zadowoleni z takiego obrotu spraw, bo w końcu X-Meni mają swoje miejsce, gdzie nie są prześladowani i gdzie sami mogą sobą rządzić. Ewentualne poczucie dyskomfortu i wyrzuty sumienia z powodu zgładzenia ludzkości są zamiatane pod dywan.

Dość łatwo przychodzi mutantom racjonalizowanie zastanego stanu rzeczy – ludzie są sami sobie winni. Mistrzem bezduszności jest przewodzący grupie X-Force Magneto, co właściwie wcale nie powinno nikogo dziwić. Jedynie Havok i jego żona Wasp wciąż próbują zrobić coś, aby...

Eddi | 2017-06-13
Na półkach: Komiksy
Przeczytana: 11 czerwca 2017

Komiks kontynuuje wątki z poprzedniego tomu, więc nowi czytelnicy będą mocno zagubieni. Poziom komiksu jak i rysunki nie odbiegają znaczącą od poprzednich tomów i jak komuś podobała się historia kreślona przez Redendera to będzie zadowolony.

Ania | 2017-10-08
Na półkach: 2017