Mocne plecy. Jak ustawić się na całe życie

Okładka książki Mocne plecy. Jak ustawić się na całe życie Frédéric Srour, Emmanuelle Teyras
Okładka książki Mocne plecy. Jak ustawić się na całe życie
Frédéric SrourEmmanuelle Teyras Wydawnictwo: Feeria poradniki
poradniki
Meme Pas Mal, Le Guide Des Bons Gestes Et Des Bonnes Postures
Feeria
2017-04-27
2017-04-27
Łukasz Musiał
poradnik zdrowie plecy kręgosłup ćwiczenia ból

Pracownik korporacji, zapalony bywalec wirtualnego świata, czy to gacz, czy fan smyrania palcami po ekranie - spotka się z B
ólem.

Dzięki tej książce będzie wiedział w jakiej pozycji czytać, jakiej pozycji pracować na siedząco i jak dbać o mięśnie by nie zanikały.

Przed Bólem ratuje tylko Ruch.

Mocne plecy. Ustaw się na całe życie. Te dwa zdania podane w tytule nabierają nowego znaczenia.

Polecam

ólem.

Przed Bólem ratuje tylko Ruch.

Mocne plecy. Ustaw się na całe życie. Te dwa zdania podane w tytule...

Kto z nas w dzisiejszych czasach nie narzeka na kręgosłup? Mało ruchu, komputery, smartfony etc.
Książeczka w bardzo lekki sposób pokazuje jak ułatwić swojemu kręgosłupowi życie, a raczej jak mu ulżyć stosując kilka prostych trików w życiu codziennym - przy sprzątaniu, oglądaniu tv, czytaniu czy pracy z laptopem. Zawiera też propozycje ćwiczeń, które pomogą nam rozruszać kręgosłup, ręce i nogi. Jest też (krótki) frywolny rozdział pt. Kamasutra nieakrobatyczna traktujący o tym, jak przygotować się do figlowania i jak figlować, aby nie zrobić sobie krzywdy;)
Proste i kolorowe rysunki sugestywnie pokazują jakie siły działają w różnych pozycjach na nasz kręgosłup.
Pozycja skierowana jest dla osób, które chcą zachować zdrowy kręgosłup.

Na stronach książki znajdziemy proste porady pokazujące ćwiczenia, ruchy i pozycje, które w skuteczny sposób uchronią i zadbają o nasz kręgosłup. Wystarczy naprawdę niewiele zmienić, aby zauważalnie poprawić kondycję naszego kręgosłupa. Wszystko dzięki odpowiednim ćwiczeniom i odpowiedniemu sposobowi ruszania się. Często nie zdajemy sobie sprawy jak wiele codziennych czynności wykonujemy w sposób szkodzący naszemu kręgosłupowi przy schylaniu się, podnoszeniu ciężarów ale i przy czytaniu książki, wieszaniu prania, prowadzeniu auta czy pracy przy komputerze. Posiadając tą książkę poznamy mnóstwo napisanych w bardzo zabawny sposób jak wykonywać wszystkie te czynności w sposób prawidłowy za co bez wątpienia podziękuje nam nasz kręgosłup.

Powtórzę się, ale ja jestem oczarowana tą pozycją. Jest to wyjątkowa książka, łącząca w sobie solidną dawkę wiedzy z znakomitym humorem i doskonałym kunsztem rysunku. Zabawna, ale za razem ucząca książka dla dorosłych, która powinna znaleźć się w biblioteczce każdego!!!
cała recenzja : https://goo.gl/Llxf8F

cała recenzja : https://goo.gl/Llxf8F

Książka jest w porządku, mam nadzieje że jakieś porady mi zostaną w głowie, przyjemne wydanie i grafiki.

• Zdrowie
  • Zero waste
  • Kolekcja
  • Rozwój osobisty
  • Dieta/zdrowie
  • Poradniki

Dodaj cytat z książki Mocne plecy. Jak ustawić się na całe życie