Schroniska PTTK w Karpatach Polskich

Wydawnictwo: Zakład Wydawniczo-Propagandowy PTTK
Adannyel

OD AUTORA: Przewodnik po schroniskach PTTK w Karpatach Polskich - pierwsza tego typu tak obszerna edycja w literaturze górskiej, zawiera szczegółowy opis 68 schronisk PTTK znajdujących się na obszarach górskich od Cieszyna w Beskidzie Śląskim po Ustrzyki Górne e Bieszczadach. Zasięg tematyczny niniejszego wydawnictwa obejmuje następujące grupy górskie: Beskid Śląski (12 schronisk), Beskid...

OD AUTORA:
Przewodnik po schroniskach PTTK w Karpatach Polskich - pierwsza tego typu tak obszerna edycja w literaturze górskiej, zawiera szczegółowy opis 68 schronisk PTTK znajdujących się na obszarach górskich od Cieszyna w Beskidzie Śląskim po Ustrzyki Górne e Bieszczadach. Zasięg tematyczny niniejszego wydawnictwa obejmuje następujące grupy górskie: Beskid Śląski (12 schronisk), Beskid Żywiecki (12 schronisk), rejon Babiej Góry (3 schroniska), Beskid Mały i Średni (3 schroniska), Beskid Wyspowy (1 schronisko), Gorce (4 schroniska), Tatry (9 schronisk), Pieniny (3 schroniska), Beskid Sądecki (8 schronisk), Beskid Niski (3 schroniska) Bieszczady (8 schronisk) i Pogórze Karpackie (2 schroniska).

Każda z wymienionych grup górskich posiada w przewodniku krótką charakterystykę, a każde schronisko opis historyczny, krajoznawczy oraz podstawowe informacje praktyczne. Całość ilustrowana jest mapkami, panoramkami i rysunkami sylwetek schronisk.

źródło opisu: Zakład Wydawniczo-Propagandowy PTTK 1980

źródło okładki: Zdjęcie autorskie