miht

Kolarzu, Cyklisto, Rowerzysto! Niezależnie od tego, czy ścigasz się w amatorskich zawodach, czy po prostu lubisz jeździć na rowerze – ta książka jest dla Ciebie. Jeśli chcesz, żeby noga lepiej podawała, a spodenki dobrze leżały, musisz wiedzieć, że kluczem do sukcesu jest paliwo. W pierwszym wydanym w Polsce poradniku kulinarnym dla rowerzystów znajdziesz proste przepisy na pożywne i zdrowe...

W pierwszym wydanym w Polsce poradniku kulinarnym dla rowerzystów znajdziesz proste przepisy na pożywne i zdrowe dania, które zapewnią Ci energię i szybkość, nie dodając przy tym zbędnych kilogramów.

Wszystkie przepisy zostały przetestowane na kolarzach, a cenne porady dietetyka sportowego pomogą Ci osiągnąć twoje cele – wymarzonej wagi czy maksymalizacji efektów treningowych. Przy wszystkich przepisach znajdziesz wartości energetyczne oraz oznaczenia: danie wegańskie, wegetariańskie, bezglutenowe. Nie bądź „trzepakiem”, wsiądź na rower i sprawdź, jak to działa!

źródło opisu: www.filo.com.pl

źródło okładki: www.filo.com.pl

sloniatko | 2017-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2017

Będąc kolarzem amatorem już w słusznym wieku, a więc z racji obowiązków rodzinno-zawodowych samym treningiem już więcej nie osiągnę, zainteresowałem się dietą. Jednak będąc całkowitym laikiem z zakresu szeroko pojętej biologii i chemii, ciężko mi było przebrnąć przez pozycje "naukowe". Szukałem, więc przyjaznego poradnika, gdzie autor wyłożył by "kawa na ławę" co i jak jeść aby było optymalnie a przy okazji zaproponował potrawy ... i wreszcie trafiłem :) Autorzy "Bike and Cook" w syntetyczny sposób prezentują teoretyczne podstawy żywienia sportowca wytrzymałościowego, dosłownie 3-4 strony najistotniejszych elementów. Podstawą publikacji są propozycje posiłków podzielone na kategorie uzależnione od pory w odniesieniu do pory treningu - śniadania, przekąski tuż przedtreningowe i treningowe, posiłki regeneracyjne oraz lunche/kolacje. Każda z kategorii poprzedzona jest krótkim wstępem teoretycznym. Wszystkie przepisy są bardzo proste i szybkie a co najważniejsze zdrowe. Jak dla mnie...

ewkaBB | 2017-07-09
Na półkach: Poradniki, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 09 lipca 2017

Każda z części jest poprzedzona informacjami pozwalającymi zrozumieć podstawy prawidłowej diety kolarskiej, jednak bez obaw, autorzy nie zanudzają teorią z zakresu żywienia sportowców. Przepisy są tak dobrane, aby przeciętny kolarz amator mógł sobie z nimi poradzić tj. pracując zawodowo i trenując miał czas jeszcze na samodzielne przygotowanie posiłków. Bardzo przydatny jest spis przepisów i indeks składników. Generalnie książka jest bardzo starannie i ładnie wydana. Kupiłam ją kilka dni temu i już wykorzystałam kilka przepisów.

Madeleine-87 | 2018-05-31
Przeczytana: 31 maja 2018