Przewodnik ksenofoba. Australijczycy

Wydawnictwo: Finebooks
The Xenophobe's. Guide to The Aussies
kr0peczka

Przewodnik ksenofoba to żartobliwe, ale pouczające spojrzenie na charakter i dziwactwa różnych narodów. W tym tomie autorka pokazuje, które wyjątkowe zalety i słabości Australijczyków czynią ich Australijczykami oraz jak te cechy są postrzegane przez inne narody. Szczera, napisana z nutą ironii książka stanowi gwarantowane lekarstwo na ksenofobię. Lektura obowiązkowa dla turystów i wszystkich...

Szczera, napisana z nutą ironii książka stanowi gwarantowane lekarstwo na ksenofobię. Lektura obowiązkowa dla turystów i wszystkich ciekawych świata.

źródło opisu: Opis wydawcy

źródło okładki: Wydawca

Proteus | 2017-11-08
Na półkach: Przeczytane, AUSTRALIA, POSIADAM

Będzie subiektywnie. Bo o Australii, a u mnie jeśli chodzi o Krainę Kangurów, to obiektywizm idzie na herbatkę.

Rewelacyjna książeczka. Na przeczytanie w podróży, na poprawę humoru, na godzinkę przy drożdżówce i czaju.
Napisana językiem prostym i z dużym jajem.
Choć w formie zabawnej i czasami wydawać by się mogło stereotypowej, prześmiewczej to jednak dostajemy w niej bardzo dużo informacji o społeczeństwie australijskim, a jeśli dodatkowo liznęliśmy trochę wcześniej, bardziej "poważnych", podróżniczych, czy innych książek o Antypodach, to ta książeczka daje ciekawy, swobodny kontrapunkt do całości naszego odbioru zalet i wad statystycznych Aussies.

P.S. Uważam że, sformułowanie "Poets Day" odnośnie piątku powinno wejść do powszechnego użycia także u nas :)

Livvy | 2018-03-12
Na półkach: 2018, Przeczytane