The Battlemage

Wydawnictwo: Feiwel and Friends
The Battlemage
angielski
Apokalipsa182

The epic conclusion to the New York Times–bestselling Summoner trilogy! Fletcher and his friends fight for survival in the ether, where they pursue a mortally dangerous quest to rebuild their world and broker peace. Even as hatred threatens to turn friend into foe, Fletcher must lead a small army of soldiers into battle to protect his ancestral homeland, and face his biggest challenge yet:...

The epic conclusion to the New York Times–bestselling Summoner trilogy!

Even as hatred threatens to turn friend into foe, Fletcher must lead a small army of soldiers into battle to protect his ancestral homeland, and face his biggest challenge yet: his nemesis, the albino orc, Khan, who seeks to destroy everything Fletcher holds dear.

źródło opisu: https://us.macmillan.com/books/9781250139337

źródło okładki: https://us.macmillan.com/books/9781250139337

wiejskifilozof | 2018-05-04

Elfy,krasnoludy i gobliny.To mój kochany fantastyczny świat.
Świat,w którym literacko czuje się najlepiej.
Bitwa,to jedna z najlepszych powieści jakie znam.
Doskonale napisana z fajnymi pomysłami.
Choćby te demony.
Jak,ten goryl ze skrzydłami nietoperza.
Jakże,to pobudza wyobrźnię.
A broń palna,daje mu mnóstwo pola to popisu.

Inżynier_Przygody | 2018-03-16

Trzeci tom historii o Zaklinaczu autorstwa pana Tarana Matharu wydaje się być zbyt szybkim zwieńczeniem bardzo ciekawie zapowiadającej się historii. Jednak mimo śpiesznie rozegranej akcji, powieść ta ma swoje momenty.

Fletcher po wykonaniu misji w dżungli trafia wraz z przyjaciółmi do orkowej części eteru, gdzie czeka na nich wiele niebezpieczeństw, a wśród demonów zamieszkujących te tereny nadal najgroźniejszym wydaje się być przywódca wroga – ork albinos. Odkrywa on przed naszym bohaterem treść proroctwa, chcąc tym samym zgasić w nim ostatnie iskierki nadziei.

Podczas lektury miałem wrażenie, że autor chciał zbyt wiele wątków zmieścić na zbyt małej powierzchni papieru. Wszystkie serwowane treści mogłyby być o niebo lepsze, gdyby pan Matharu zdecydował się rozbić tą powieść na dwie. W rezultacie zbyt szybko z punktu widzenia odbiorcy zostają rozwiązane istotne kwestie – błahe w kwestii wspomnianej przepowiedni, mało efektowne starcie między dwoma wrogimi rodzinami, nielogiczne...

Weronika | 2017-12-10
Przeczytana: 23 listopada 2017

Czekałam na tę książkę przez bardzo, bardzo długi czas. Cała seria "Zaklinacz" to tak trochę moje książkowe "guilty pleasure", bo większość opinii na jej temat, z jakimi się dotychczas spotkałam, jest raczej negatywna. Dla mnie osobiście to niezła pozycja na odpoczynek po ciężkim tygodniu, kiedy mam ochotę po prostu pozwolić sobie na odcięcie się od szkoły, nauki itp. Seria zdecydowanie nie zmusza do używania szarych komórek i potrafi zapewnić sporo radości, o ile podchodzi się do niej z odpowiednim dystansem. Ale niestety przez tę część, cała seria sporo straciła w moich oczach.

"Nagle kula wystrzeliła w powietrze, rysując pod niebem długi, łagodnie zakrzywiony łuk czarnego dymu i falującego, rozgrzanego powietrza. Fletcher nie był w stanie postawić tarczy zdolnej powstrzymać tak silny atak - miał za mało many. Ognisty pocisk wzbijał się coraz wyżej. Kryształ w opasce lśnił oślepiająco, zupełnie jakby Athena wpatrywała się w słońce. Kiedy kula zaczęła wreszcie opadać, fantaur...

książek: 2026
saya1502 | 2017-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2017

Poprzednie części bardzo mi się podobały :) Jednak nie wiem co myśleć o tej ostatniej...Czułam jakby autor nie wiedział sam jak rozbudować ksiażkę. Tu jakiś moment romantyczny, tutaj akcja wymieszane i jest...Ja osobiście byłam ciekawa niektórych wątków, które zostały tylko nadmienione, że sie wydarzyły :( Koniec książki trochę mnie rozczarował, spodziewałam się czegoś więcej...Jednak książkę przyjemnie się czytało. Nie mogłam sie oderwać od niej. Jako, że była to ostatnia część chciałam wiedzieć jak zakończą się przygody Fletchera i Ignatiusa :)

Mad2Kat | 2017-11-20
Przeczytana: 09 listopada 2017

Seria Taran’a Matharu opowiadająca o Summonerze, jest jedną z moich ulubionych, a na trzeci tom cyklu – Bitwa czekałem aż rok. Niestety okazał się najgorszym z nich wszystkich. Nie jest to książka zła i zdecydowanie nie można jej zaliczyć do przeciętnych, jednak nie zachwyciła mnie tak bardzo, jak poprzednie. Zadowolony byłem tylko do połowy, dlaczego dowiecie się dokładnie na: www.mad2kat.wordpress.com

Jake | 2017-09-22
Przeczytana: 22 września 2017

Chociaż pierwszą i drugą część przeczytałem w dzień, tak trzecia mnie strasznie rozczarowała. Zakończenie jest na potęgę hollywoodzkie, wymuszone i jakieś takie mdłe. Oczekiwałem dużo więcej po tak dobrej serii.

Maston | 2018-06-11
Przeczytana: 09 czerwca 2018

Przede wszystkim - skierowana do młodszych czytelników. Doświadczeni, starsi wyjadacze nie znajdą w niej tak wiele perełek. Niemniej, za plusy uważam że uniwersum jest świetnie stworzone, książka zawiera również dużo akcji. Czyta się szybko i w miarę przyjemnie ;)

Ogólnie moją opinię skrócić można do poniższego:
Bitwa Taran Matharu - w skali 1-10.
1. Postacie 6,5
6. Stworzone Uniwersum: 8,5

Ogólna ocena:~7/10

stangres | 2017-11-20
Przeczytana: 18 listopada 2017

Długo, bardzo długo czekałem na tę pozycję i się doczekałem... ale troszkę się rozczarowałem. Wydaje mi się, że autor zaniżył poziom w stosunku do poprzednich części. Nadal przyjemnie się czyta, w miarę ciekawa historia, jednak zabrakło tego "czegoś" co jednak było w poprzednich tomach.

ToTylkoOn | 2018-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2018

Jest to chyba ostatni tom, powiem szczerze mam literackiego kaca. Seria była świetna, a teraz czuje niedosyt. Co dalej z naszym Fleczerem :D Seria genialna, wiem co na pewno będę czytał drugi raz tyle, że w oryginale.

Czytaczyk | 2017-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2017

Eter. To właśnie tutaj Fletcher wraz z przyjaciółmi musi podjąć śmiertelnie niebezpieczną walkę, która może ocalić jego świat. Ich przeprawa pełna jest trudności i nieustannych problemów, które pojawiają się jeden za drugim. Mimo tych niesprzyjających okoliczności młodzieniec wraz z garstką żołnierzy, których ma u swego boku nie ucieka i mężnie stawia czoło niebezpieczeństwu. Wytrwale dąży do pokonania bezwzględnego Orka, który zniszczy wszystko, co tylko mogłoby boleśnie zranić Fletchera.
Taran Matharu stworzył naprawdę fajny cykl. Może i fabuła nie jest niesamowicie oryginalna i nie wiadomo jak nieprzewidywalna, ale autentycznie zaciekawia. Autor świetnie sobie radził z realistycznym przedstawianiem świata, w którym się to wszystko odbywało. Opisy nie przytłaczały ani nie zanudzały, podobała mi się ich wyraźna plastyczność. Samo pióro autora jest lekkie i przystępne w odbiorze, przyjemnie pochłaniało się stronę za stroną. Trzeci tom zdaje się być zrobiony trochę na takiego...