Zgłosuj na książki roku 2017

Bezsenność na Manhattanie

Tłumaczenie: Magdalena Słysz
Cykl: Pozdrowienia z Nowego Jorku (tom 1)
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Sleepless in Manhattan
HarperCollins

W życiu Paige wszystko się układa: wspaniałe przyjaciółki, piękne mieszkanie, wymarzona praca w Nowym Jorku. Ale los przynosi różne niespodzianki i nagle, z dnia na dzień, dobra passa się kończy. Paige traci pracę, próbuje założyć własną agencję eventową, ale skala problemów spędza jej sen z powiek. Osobą, która może pomóc, jest Jake, przyjaciel jej brata, najatrakcyjniejszy singiel w mieście, który już raz złamał jej serce. Dzięki Jake’owi firma Paige ma szansę zaistnieć, a ona sama musi bardzo się starać, by ponownie się w nim nie zakochać.

źródło opisu: http://www.harpercollins.pl/ksiazka,3558,bezsennos...(?)

źródło okładki: http://www.harpercollins.pl/ksiazka,3558,bezsennos...»

Montgomerry | 2017-07-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Romans
Przeczytana: 03 lipca 2017

Bezsenność na Manhattanie to orzeźwiająca propozycja na lato. W powieści znaleźć można prawdy życiowe, niedopowiedzenia i mnóstwo miłości. Wśród niej zaś wymienić trzeba miłość przyjacielską, braterską, siostrzaną, rodzicielską i prawdziwie romantyczną. Owszem jest schematyzm, ale w tle z Nowym Jorkiem, mądrymi rozmowami, marzeniami, różnorodnością osobowości, romantycznym happy endem i przede wszystkim optymizmem. W tym tkwi urok tej powieści. Uwielbiam książki, które odkładam po przeczytaniu z uśmiechem na twarzy. Z sentymentem też czytałam o nawiązaniach do znanych tytułów komedii romantycznych. Ciekawe dialogi, dobrze skonstruowane osobowości bohaterów i przede wszystkim dobry romans.

optymistyczny nastrajacz :)

Sol | 2017-07-24

Czas na kolejną, kobiecą, zabawną, urokliwą i ciepłą książkę o miłości. Bezsenność na Manhattanie, to idealna książka na poprawę umoru oraz na spędzenie wieczoru w doborowym towarzystwie, bo nie będę owijać w bawełnę - bohaterowie są świetni! Nie będziecie się z nimi nudzić ani minuty! Z początku (przed sięgnięciem po tę książkę) myślałam, że będzie to jakaś bajkowa opowieść, mało realna, taka do oderwania od rzeczywistości. Czasem lubię po takie sięgnąć, ale nie zbyt często. A tutaj zaskoczenie, bo książka na pewno nie jest bajkowa (problemy bohaterów). Sarah Morgan stworzyła idealną powieść kobiecą, którą gorąco wszystkim dojrzałym kobietkom polecam!

Nie wiem, co jest ze mną nie tak, ale ostatnio często początek książek, które czytam, nie są odbierane przeze mnie najlepiej. W przypadku Bezsenności na Manhattanie było tak samo. Oceniłam to trochę, jak "za dużo wszystkiego naraz". Spokojnie, na szczęście trwało to zaledwie dziesięć stron! Później było coraz lepiej, aż w końcu...

Iwona_C_ | 2017-07-16

Fabuła tej opowieści nawiązuje klimatem do innych opowieści o nowojorskich singlach. Jest lekko, a akcja dzieje się błyskawicznie, przez co książkę czyta się szybko i dobrze. To sprawia, że książka idealnie sprawdzi się w czasie czytania na plaży czy w parku, a także wtedy, gdy chcemy odetchnąć po cięższych lekturach. Jednak mnie takie historie nie do końca przekonują. Jeśli chodzi o romanse znacznie wolę takie, w których miłość fizyczna schodzi gdzieś na dalsze tło, nie jest aż tak eksponowana, a fabuła jest nieco bardziej skomplikowana, tak żeby czytelnik sam mógł puścić wodze fantazji.

camilleshade | 2017-08-02
Przeczytana: 18 lipca 2017

"Bezsenność na Manhattanie" to moje pierwsze spotkanie z twórczością Sary Morgan i muszę przyznać, że jestem mile zaskoczona. Od razu mogę napisać, że w ciemno sięgnę po kolejne powieści tej autorki. Styl jakim posługuje się jest lekki, przyjemny, dialogi rewelacyjne, a co najważniejsze zabawne. Natomiast postaci wykreowane przez autorkę są niezwykle barwne, gdyż mają tak świetne charaktery, że nie sposób ich nie polubić. Wartka akcja i zaskakujące zwroty akcji sprawiają, że zwyczajna powieść obyczajowa z wątkiem romantycznym, może nas niesamowicie wciągnąć.

W tej powieści autorka porusza również poważne tematy, zatem nie jest to tylko zwykły romans. Zaznacza jak istotna jest wiara w siebie oraz walka o szczęście, bo aby osiągnąć sukces i spełnić marzenia trzeba podjąć pewne ryzyko. Dlatego główna bohaterka Paige, po tym czego doświadczyła jako nastolatka, teraz pragnie żyć pełnią życia. Czy będzie na to gotowa?

Paige to młoda kobieta, która wyjechała na studia do Nowego Jorku, a...

Kolejny romans idealny na chwile przerwy w zimowe dni. Lekkie to i przyjemne, a poza tym wciąga całkowicie - choć fabuła głupiutka i przewidywalna [obstawiłam już trzy pairingi, jeden się spełnił, drugi - co wynika z opisu kolejnej części - też, podejrzewam, że z trzecim będzie podobnie], to nie odbiera to ani przyjemności z lektury, ani gorączkowemu kibicowaniu bohaterom w drodze do ich happy endu. Z płynnego czytania niestety wytrącają zamieszczone na początku każdego rozdziału "złote myśli", które brzmią jak wyimek z Coelha, względnie - z sekcji porady w jakimś kolorowym pisemku.

magical_reading | 2017-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2017

Bezsenność na Manhattanie to moja pierwsza książka Sarah Morgan. Chyba muszę dopisać ją do listy moich ulubionych autorek, bo ta powieść mnie urzekła. Uwielbiam powieści obyczajowe z nutą romansu, to mój ulubiony gatunek. Zapraszam was do przeczytania mojej opinii.

Pokochałam bohaterów, których stworzyła autorka. Trzy przyjaciółki: Eva, Frankie i Paige zaskarbiły sobie również moją przyjaźń. Każda z nich inna, a jednak ta mieszanka wybuchowa sprawdziła się doskonale. Podobało mi się że dziewczyny zostały przedstawione jako młode, niezależne kobiety sukcesu, to było motywujące. Charaktery dziewczyn również ujęły mnie za serce, zwłaszcza Frankie: szczera do bólu, pozbawiona złudzeń. Trochę mnie przypomina. Ale postaci męskie są przedstawione w równie ciekawym stopniu. Fabuła książki nie była może oryginalna, ale za to znajdziemy w niej mnóstwo szybkiej akcji, dowcipu i wzruszających momentów. Nie mogłam się oderwać od lektury. Dodatkowym plusem było osadzenie akcji w Nowym Jorku....

Paige to kobieta o słabym sercu.
Dosłownie, bo urodziła się z wadą i przeszła operację, jednak jest na tyle silna, że po wyrzuceniu z pracy zakłada własną firmę i to pod namową Jake'a Romano.
Ten chodzący testosteron, był kiedyś obiektem jej uczuć, odrzucił ją, a później, od zera, zbudował potężne imperium i stał się ikoną sukcesu.
Mimo niewiedzy dziewczyny, on jest jej swoistym aniołem stróżem i wciąż ma do niej słabość :)
Ta seria ma duszę, miłość autorki widać wszędzie, w opisach miasta (które z betonowej metropolii zamieniła w miasto snów), w kreacji bohaterow (nie da się ich nie lubić) oraz w scenkach sytuacyjnych przesyconych humorem i namacalną wiezią (wspólne śniadania całej paczki czy wieczory filmowe).
Gdzieś pomiędzy napalonymi desperatkami i dziarskimi bizneswoman, które symbolizują współczesny romans, pisarka znalazła złoty środek i powołała do życia sympatyczne, swojskie i inteligentne dziewczyny z pasją oraz mężczyzn rodem z sennych marzeń.
Nigdy bym nie pomyślała,...

redgirl_books | 2017-09-12

NIEDZIELA, 10 WRZEŚNIA 2017

Sarah Morgan ''Bezsenność na Manhattanie''

''(...) Planujesz każdy krok w swoim życiu, a czasami trzeba zdać się na los. Zmiana zawsze budzi niepokój, czasami nawet strach, ale musisz sobie odpuścić. I podjąć ryzyka. A ryzyko bywa fajne.''

Paige urodziła się z wadą serca, która sprawiła, że spędziła całe swoje dzieciństwo w szpitalach. Miała kochających rodziców, ale byli nadzbyt opiekuńczy. Traktowali ją jak kruchą laleczkę, która w każdej chwili może się rozwalić. Paige dusiła się w takim kokonie, którym otoczyli ją bliscy. Przez całe życie decydowano za nią i chciała odzyskać kontrolę nad własnym życiem.

Kiedy dorosła, a jej zdrowie się poprawiło postanowiła wyprowadzić się z rodzinnego domu. Zamieszkała w Nowym Jorku, który swą żywotnością podbił jej serce. To właśnie tu mogła być anonimowa i normalna, a tego jej brakowało najbardziej.

Mogłoby się zdawać, że w życiu kobiety wszystko się układa. Ma cudowne przyjaciółki, piękne mieszkanie i...

zofiawkrainieksiazek | 2017-07-01

Macie tak czasem, że gdy tylko zobaczycie jakąś książkę, jesteście pewnie, że Wam się spodoba? Tak właśnie miałam z "Bezsennością na Manhattanie". Uwielbiam spędzać czas przy historiach romantycznych. Może nie jest to ambitna literatura, ale te książki potrafią podnieść mnie na duchu, poprawić humor, wzruszyć, rozśmieszyć oraz dać nadzieje.

"Bezsenność na Manhattanie" pod wieloma względami jest typową historią romantyczną. Jest tu mnóstwo miłości, ale też niedopowiedzeń, przemilczanych spraw i błędów. Główni bohaterowie gubią się w swoich uczuciach, starają się je stłumić, unikają siebie nawzajem, a jednak ich drogi ciągle się krzyżują. Napięcie pomiędzy nimi rośnie i rośnie, aż w końcu wybucha i pochłania ich całkowicie, świat przestaje istnieć.

Główny bohaterów nie dało się nie lubić. Paige przez wiele lat zmagała się z nadopiekuńczością, chce wreszcie poczuć, że ma życie we własnych rękach, chce samodzielnie podejmować decyzje. Jest twarda, wytrwała, gdy się czegoś podejmie,...

Szczypta_Kasi | 2017-07-17
Przeczytana: 12 lipca 2017

Jak sama autorka pisze w przedmowie, jest ona specjalistką od małomiasteczkowych, wiejskich opowieści. Tym razem jednak, porwała się na historię rozgrywająca się w zatłoczonym Nowym Yorku. Poradziła sobie z tą zmianą doskonale. Dzięki jej plastycznym opisom czujemy się, w tym odległym mieście, jak u siebie w domu. Zakochujemy się nie tylko w bohaterach, ale również w miejscach, widokach, atmosferze.

"Bezsenność na Manhattanie " to pierwsza część cyklu From Manhattan with Love, opowiada historię Paige, która traci pracę i wraz ze swoimi najlepszymi przyjaciółkami zakłada firmę organizującą przyjęcia. W trudnych początkach wspierać będzie ją brat i jego przyjaciel Jake, w którym Paige kocha się od swoich lat nastoletnich.

Wątek romantyczny w książce jest wspaniale poprowadzony. Mamy na początku dwoje ludzi, którzy czują do siebie wiele namiętności, ale ukrywają ją zarówno przed sobą na wzajem jak i przed innymi. Powoli dowiadujemy się o ich uczuciach i obserwujemy jak ich silna...