Pierwsze i Ostatnie Przykazanie. Część I

MisGod'ed
1419681486
filozofia i etyka
kasiuka83

Świat obfituje w religijne konflikty. Współczesną sytuację polityczną cechuje strach - strach przed nieznanym oraz przed przemocą czynioną w imię Boga. Zderzenie tych dwóch kwestii żąda naszej uwagi i wymaga skorygowania. Niniejsza książka, swojego rodzaju teologiczne tsunami, w której autor analizuje podstawy judaizmu, chrześcijaństwa i islamu na podstawie ich świętych ksiąg, jest kolejną...

Świat obfituje w religijne konflikty.
Współczesną sytuację polityczną cechuje strach - strach przed nieznanym oraz przed przemocą czynioną w imię Boga. Zderzenie tych dwóch kwestii żąda naszej uwagi i wymaga skorygowania. Niniejsza książka, swojego rodzaju teologiczne tsunami, w której autor analizuje podstawy judaizmu, chrześcijaństwa i islamu na podstawie ich świętych ksiąg, jest kolejną pozycją pisarza i doktora medycyny Laurence'a B. Browna po wcześniej wydanym historycznym i religijnym thrillerze "The Eighth Scroll". Ta książka to wstęp do porównania religii oraz metafora pokoju, choć nie zawiera ona bynajmniej przesłania "Moja religia jest w porządku i Twoja również". Zamiast tego czytelnik będzie uczestniczył w pełnych determinacji poszukiwaniach absolutnej i bezkompromisowej religijnej prawdy.
Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek, przesłanie dr Browna jest nie tylko znaczące, ale również niezbędne. Rysując podobieństwa oraz różnice, autor identyfikuje istotne ogniwa w łańcuchu objawienia, odróżniając Boże wytyczne od ludzkiego fałszu. Dla tych którzy kiedykolwiek kwestionowali teologiczną łamigłówkę przekazaną w jak najlepszych intencjach przez rodzinę lub przez wyglądających na szczerych, ale myślących tylko jednymi kategoriami duchownych, ta książka jest mapą autentycznych i fałszywych wytycznych w trzech religiach mających swoje wspólne korzenie w proroctwie Abrahama. Mapa ta wiedzie poprzez pytania, śledztwo i, co najważniejsze, odpowiedzi.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

kasiuka83 | 2017-05-10
Przeczytana: 01 maja 2017

Bardzo wartościowa pozycja dla osób zainteresowanych tematem podobieństw 3 religii: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. Szczególnie dla tych, którzy szukają prawdy, a nie kierują się uprzedzeniami kreowanymi przez media lub otoczenie. 100% wiedzy i argumentów, bez powielania obiegowych opinii. Napisana językiem, który sprawia, że książkę czyta się "jednym tchem".

Asiyah | 2017-12-07
Przeczytana: 24 grudnia 2017

Super książka analizująca podstawy Judaizmu, Chrześcijaństwa i Islamu. Polecam wszystkim poszukującym prawdy! 😇

scorpio84 | 2017-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2017

To nie pierwsza książka, o teoriach dotyczących sukcesywnego zmieniania/przeinaczania zarówno Biblii jak i szeroko pojętej "prawdy" religijnej, którą przeczytałem. Do tej pory nigdy jednak nie spotkałem się z tyloma konkretami i DOWODAMI na ww. teorie. Książka wywraca umysł do góry nogami, nawet tym którzy są zaznajomieni z Biblią - czytali ją. Nie sposób obojętnie przejść obok podanych na tacy argumentów. No... wiadomo... ignorant i głupiec przejdzie obok tego obojętnie, wszak trzeba wierzyć w to co chce się wierzyć.