historia
Elevander

Historia pałacu Pusłowskich oraz zbiorów rodzinnych w nim pomieszczonych jest fascynująca. Nie mniej interesująca, choć przy tym zatrącająca powieścią kryminalną, jest działalność Karola Estreichera jako kierownika Muzeum UJ, który przejmował zapis ostatniego z rodu na rzecz Uniwersytetu. Książka Andrzeja Chwalby ze swadą właściwą Autorowi przedstawia dzieje gmachu, głównie poprzez ludzkie działania. Szczegółowo omówione zostały tu zwłaszcza dzieje krakowskiej muzykologii, obecnego głównego lokatora gmachu.

źródło opisu: http://www.akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=127035

źródło okładki: http://www.akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=127035