The mistake I made

Paula Daly Wydawnictwo: Grove Press kryminał, sensacja, thriller
Grove Press
2015-09-15
2015-09-15

Sama nie wiem jak ocenić tę książkę. Niby przeczytałam ją dość szybko, ale nastawiłam się na thiller, a moim zdaniem jest to jednak bardziej obyczajówka. Fani gatunku mogą się więc zawieść. Historia jest dość ciekawa, coś tam się dzieje, no ale jest to wszystko co najwyżej poprawne. Bez fajerwerków, a końcówka już rozczarowująca...

Książka wciąga. Historia jakich wiele. Kłopoty finansowe, miłość, obsesja.
Szybko się czyta, jednak fabuła przewidywalna.

Książka wciąga. Historia jakich wiele. Kłopoty finansowe, miłość, obsesja.
Szybko się czyta, jednak fabuła przewidywalna.

Zaczyna się niewinnie: spłukana, samotna matka wikła się w związek mający poprawić jej finanse. Z czasem sytuacja zaczyna się komplikować. Chwilami jest trochę nudnawo, dywagacje i przemyślenia głównej bohaterki, zastanawiającej się, czy dobrze robi, nie mają pokrycia w rzeczywistości, gdyż wplątuje się coraz bardziej w tą dziwną relację; ba, zaczyna jej się to podobać. Powieść miała być kryminałem, ale klasyfikuję ją jako lekką powieść obyczajową z elementami sensacji. Przemilczam resztę, odsyłam do lektury. W sam raz na lato, ale szału nie ma.

Każdego można kupić, kwestia ceny. Zanim jednak sprzedamy się drogo lub tanio, zastanówmy się czy konsekwencje nas nie przerosną. Fajna i lekka pozycja. Bardzo mi się podobała.

Książka lekka, śmieszna i oczywista. Główna bohaterka z lekką ręką dokonywała trudnych wyborów (jak dla mnie były one zdecydowanie lekkomyślne) by wyjść z bankructwa.
Autorka miała fajny zamysł na książkę która powinna wywołać w czytelniku natłok myśli co by zrobił będąc na miejscu Roz? Do czego by był zdolny by odbić się od dna? Zaś ostatecznie z trudnego tematu zrobił się opis komedii - i ta końcówka tak lekko lukrem smakowała.

Książka opisuje zdesperowana kobietę jej psychikę i co można zrobić jak się zawala cały świat.
Czytają domyślamy się jak to wszystko się skończy więc nie ma żadnego napięcia. A czasami odbieganie od tematu co nawet autorka sama o tym pisze.
Jest to książka psychologiczna ale też można dowiedzieć się różnych zagadnień fizjoterapeutycznych.

Po latach przeczytałam ją ponownie, kiedyś moja opinia tutaj brzmiała: "spodziewałam się czegoś bardziej emocjonującego", dziś napiszę: "rewelacyjna, przeczytana jednym tchem! bardzo emocjonująca!" na pewno przeczytam inne książki tej autorki.

Dla mnie "Mój największy błąd" to książką, która pomogła mi w rozkręceniu nieco zaniedbanej czytelniczej kondycji. Raz zaczęta wciąga, czyta się szybko, fabuła posuwa się do przodu wartko. Myślę, że najlepsze jest w niej to, że w prawdziwym życiu coś takiego, co przytrafiło się głównej bohaterce również mogłoby się wydarzyć.

Kiedy jesteś dosyć atrakcyjną babką, masz na utrzymaniu syna, jesteś po rozwodzie i nie możesz liczyć na swojego eks; musisz szukać możliwości dodatkowego zarobku. Korzystasz z nadarzającej się okazji i .... . Co z tego może wyniknąć, jak bardzo skomplikuje życie , a jednak na horyzoncie pojawi się happy end. Lubię takie nieoczywiste rozwiązania .

Roz została sama z synem i masą długów. Mąż odszedł, jej prywatny gabinet fizioterapeutyczny splajtował, komornik zabrał co się tylko dało a teraz grozi jej eksmisja. Mówiąc w prostu świąt wali jej się na głowę.

W tym właśnie momencie na jej drodze staje Scott i oferuje jej sporą gotówkę za sex. Roz zgadza się bo nie widzi innego wyjścia. Tylko, że szybko okazuje się, że prosty z pozoru układ może przerodzić się w śmiertelną pułapkę...

Polubiłam Roz. I chociaż nigdy nie byłam w aż tak dramatycznej sytuacji jak ona to doskonałe ją rozumiałam. Czasem człowiek jest w takiej sytuacji, że na prawdę nie widać światełka w tunelu. A matka jest w stanie poświęcić wszystko, nawet własną godność, żeby jej dziecko miało dach nad głową i kromkę chleba na śniadanie.

Czyta się bardzo dobrze, chociaż praktycznie od początku można domyślić się większości zakończenia. Mimo to jest kilka zaskakujących zwrotów akcji, które sprawiają, że ciężko ją odłożyć.

• 2017
  • 2016