Keep Your Friends Close
Ag2S

Co byś zrobiła, gdyby inna kobieta próbowała rozbić twoje małżeństwo? A jeśli okazałoby się, że to twoja najlepsza przyjaciółka? Natty i Sean Wainwright są szczęśliwym małżeństwem. Jedno za drugim skoczyłoby w ogień. Nic więc dziwnego, że gdy ich młodsza córka trafia do szpitala podczas szkolnej wycieczki do Francji, Natty bez wahania zostawia męża ze swoją serdeczną przyjaciółką i jedzie...

Natty i Sean Wainwright są szczęśliwym małżeństwem. Jedno za drugim skoczyłoby w ogień. Nic więc dziwnego, że gdy ich młodsza córka trafia do szpitala podczas szkolnej wycieczki do Francji, Natty bez wahania zostawia męża ze swoją serdeczną przyjaciółką i jedzie opiekować się chorym dzieckiem.
Po powrocie odkrywa, że Eve stanowczo zbyt dobrze wpasowała się w jej życie. Rozkochała w sobie Seana. Jemu jest bardzo przykro, lecz małżeństwo się skończyło.
Przez wzgląd na dzieci Natty robi dobrą minę do złej gry i zaczyna urządzać sobie życie na nowo. Nie przychodzi jej to jednak łatwo, bo prawdziwe problemy z najlepszą przyjaciółką dopiero się zaczną…

Czy rzeczywiście tylko winny się broni? Czy prawdziwe zaufanie może mieć granice? Jak dobrze znasz swoich przyjaciół?

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2014

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Agnieszka | 2014-10-04
Przeczytana: 04 października 2014

Wilk w owczej skórze
Uwaga drodzy Czytelnicy ta książka może poddać w dużą wątpliwość najważniejsze wartości, w których pokładaliście wiarę w życiu. Na początku rozważmy dwie istotne kwestie, nad którymi warto zastanowić się przed przystąpieniem do lektury książki, o której chce Wam dziś opowiedzieć. Moi drodzy, jakie znaczenie mają dla Was słowa przysięgi małżeńskiej, którą wielu z nas wypowiadało już przed ołtarzem, a pozostali mają tą chwilę jeszcze przed sobą:

"I ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz, to, że Cię nie opuszczę aż do śmierci".
A teraz kolejna kwestia. Pozwólcie, że zadam Wam jedno istotne pytanie. Czy w Waszym życiu jest ktoś, kogo możecie nazwać prawdziwym przyjacielem? Ktoś, kogo znacie na tyle dobrze, że jesteście pewni, iż możecie liczyć na jego pomoc i wsparcie w najtrudniejszych chwilach Waszego życia? Zapewne wielu z Was odpowie twierdząco jednak zastanówcie się dobrze czy osoba, którą określacie tym wyjątkowym mianem to na pewno ta,...

Asiek | 2016-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2016

„Gdy przejdziesz prze próg” to doskonały thriller napisany przez Paulę Daly. To moje pierwsze spotkanie z tą autorką i na pewno nie ostatnie. Przeczytałam w kilka godzin, tak bardzo chciałam się dowiedzieć, jak zakończy się ta tajemnicza historia.
Polecam.

eMMali | 2014-08-15
Przeczytana: 14 sierpnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

A to przyjaciółeczka, co ja mówię- skończona ździra!!!

Bez skrupułów niszczyła z dnia na dzień rodzinę Natty, jak i ją samą. Ma też swoje sekrety, ale i zależy jej na tym, aby i o sekrecie Natty dowiedziały się dzieci.

Dużo emocji podczas czytania: wściekłość, gniew, szczególnie na męża głównej bohaterki- typowy kundel, który zostawia żonę dla gotowej na wszystko i gotowej ZAWSZE -kochanki... :)

Ania | 2016-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2016

Książka ciekawa choć przyznam że nie jest to zbyt dynamiczna historia.Czytałam ją z tzw zainteresowaniem choć nie zapierała dech w piersiach,określiłabym ją Lekkim thrillerem.Ma zmienny poziom po nudny i denerwujący do miejscami bardzo ciekawych wątków.Co do zakończenia to moim zdaniem słabe,spodziewałam się bardziej zaskakującego.Podsumowując nie jest to emocjonujący thriller lecz powieść w ciekawy sposób pokazująca psychikę kobiet,które są manipulantkami.

lacerta | 2015-04-24
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 24 kwietnia 2015

"Gdy przejdziesz przez próg" nie zachwyciła mnie. Pomysł ciekawy i interesujący, wykonanie trochę gorsze. Często odnosiłam wrażenie, że fabuła jest zbyt naciągana i mało realna, a opisy mnie nudziły. Co, w sumie, mnie dziwi ponieważ sam pomysł uważam za naprawdę świetny. Może zabrakło mi grozy i nieprzewidywalności? Mam wrażenie jakby książka była bardziej obyczajowa. Po thrillerze spodziewałam się większych emocji i dużej dawki zaskoczenia, jednak to nie było to. Praktycznie przez całą powieść nudziłam się i łatwo domyślałam dalszych zdarzeń. Postacie były niesamowicie irytujące i wręcz wkurzające. Do żadnego bohatera nie mogłam się przywiązać, a odkładając książkę cieszyłam się, że mam ich już z głowy.

Po lekturze czuję się rozdarta. W głębi zdaje sobie sprawę, że sama historia jest naprawdę dobra. Jednak coś mi tutaj nie pasuję, nie do końca potrafię jednak określić co. Może to styl autorki, nudne opisy, irytujący bohaterowie, brak emocji i brak thrillera w thrillerze? A może...

Gabriela P | 2015-02-08
Przeczytana: 07 lutego 2015

Przyjaźń to piękna i cenna rzecz. Każdy z nas jej potrzebuje, nie ważne czy jesteśmy szczęśliwi w swoich związkach czy też nie. Od najmłodszych lat nawiązujemy znajomości, które pragniemy podtrzymać przez całe lata. Ludzie to zwierzęta stadne i oprócz nielicznych jednostek, wszyscy potrzebujemy mieć przy sobie kogoś na tyle zaufanego, by być wstanie powierzyć mu swoje tajemnice. Niestety nie wszyscy ludzie są godni naszej przyjaźni i powierzonego zaufania. I właśnie o tym opowiada książka „Gdy przejdziesz przez próg” Pauli Daly.

Historia Natty i Seana Wainwright jest być może pełna wzlotów i upadków, jednak jaka historia jest tego pozbawiona? Liczy się tylko to, że są w miarę szczęśliwym małżeństwem z dwójką cudownych dzieci. Kiedy jedna z córek trafia do szpitala podczas wycieczki do Francji, Natty natychmiast do niej jedzie, zostawiając męża i drugą córkę w towarzystwie zaufanej przyjaciółki - Eve. Jej obecność wręcz uspokaja rozchwiane emocje kobiety. Tylko, że Eve wcale nie...

MartaKu | 2016-04-22
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 17 kwietnia 2016

Kobiecy kryminał.
Zdrada, trudny temat dla każdej kobiety. W książce nie chodzi tylko o fizyczność ale przede wszystkim o to, że główną bohaterkę zdradzili wszyscy psychicznie,zwyczajnie ją oszukali (ona sama siebie oszukiwała). Najgorsze co wynika z tej książki to to, że nie można ufać nikomu, nawet samemu sobie, bo człowiek w momencie rozpaczy, desperacji,nie zdaje sobie sprawy do czego może być zdolny.

miki24gr | 2014-09-22
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 22 września 2014

Nie do wiary, że wystarczy kilka dni, by najlepsza przyjaciółka całkowicie uwiodła męża. Nie do wiary, że wystarczy kilka dni, by ukochany mąż odszedł... W tej książce jest to możliwe, ponadto najlepsza przyjaciółka okazała się nie tylko podłą szmatą, ale i wyrafinowaną przestępczynią, natomiast ukochany mąż- zwykłym słabym bubkiem. Książkę czyta się świetnie i polecam ją z czystym sumieniem.

joaśka | 2015-05-30
Przeczytana: 30 maja 2015

Przeczytanie tej książki wywołuje skutki analogiczne do tych, jak w przypadku skonsumowania big maca, czy innego tego typu dania: zbyt kalorycznie i zbyt ciężkostrawnie. Do tego trudno mówić o dobrym odżywieniu organizmu, bo są to przecież tzw. puste kalorie.
Lubię literacką fikcję, ale nie lubię, gdy przekracza się granicę niedorzeczności. Tu było tego na kopy: cudowna, stara przyjaciółka, która w ciągu kilku dni okazuje się być harpią ; kochający i czuły mąż, co to w kilka dni przemienia się w napalonego samca i parę innych rzeczy, o których nie mogę napisać, bo byłby spoiler.
Puentując: zjada się tę macdonaldowską bułę, a potem parzy się miętę ;)
Fajnie, że książka jest z określonej serii: już wiem, od czego trzymać się z daleka.

Przebudzona | 2016-10-24
Przeczytana: 23 października 2016

Pierwsza myśl, gdy zamawiałam tę powieść była - "A to świnia z tej przyjaciółki!". W sumie na miano przyjaciółki to ona nie zasłużyła. Ta, na samym wstępie powieść już budzi emocje ;).

Bardzo dobrze pokazane jaką można być S**Ą i jak to na kobiece wdzięki mężczyźni bywają bezbronni. W szczególności gdy trafi się na prawdziwą MANIPULATORKĘ! Nie wyobrażałam sobie takiego sposobu na życie, a jednak pewnie i takie panie istnieją. Aż ciarki przechodzą na myśl o tak wyrachowanych babach.

Oczywiście sięgając pod tę powieść od razu stajemy murem za zdradzoną żoną, ALE gdy wychodzą pewne grzeszki na światło dzienne to i ta nasza zdradzona pani domu już nie wydaje się nam taka krystaliczna, a sam koniec to dopiero jest zaskakujący - jej zachowanie ;)

Tak dobrze mi się czytało, że gdy się skończyło to chciałam JESZCZE. A co potem było?

Aaa pojawia się i nasza biusiasta pani detektyw :). Z początku myślałam, że coś źle przeczytałam, ALE nie, to pani Joanna z "Co z Ciebie za...