1 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
bajki

Wierszowana bajka o lisie, który oszukał pozostałych mieszkańców lasu.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: google

Bazyli Venosta | 2017-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2017

Biorąc pod uwagę rok wydania, jest to chyba jakaś literacka reakcja na transformację gospodarczą czasów Wilczka; opowiadanie dotyczy bowiem lisa-aferzysty, który zakłada w lesie spółdzielnię, po czym oszukawszy swoją pracownicę i klientów, postanawia prysnąć z kasą do ciepłych krajów. Zostaje jednak w czas ujęty przez straż leśną, po skargach zgłoszonych przez oszukane zwierzęta, i trafia do więzienia.

Historyjka głupia, ilustracje Tadeusza M. Łęskiego brzydkie, tradycyjnie u tej autorki nieudolne rymy, jedynym plusem jest nawiązanie w tekście do wiersza Brzechwy "Ślimak" - dla dziecięcego czytelnika jednak zapewne zupełnie nieczytelne.

Na półkach