PROMETEUSZ. Atlas anatomii człowieka. Tom II. Szyja i narządy wewnętrzne. Atlas z podręcznikiem

Wydawnictwo: MedPharm Polska
zdrowie, medycyna

Szyja i narządy wewnętrzne drugi tom z serii PROMETEUSz. Atlas anatomii człowieka, łączy informacje kliniczne z prezentacją wiedzy anatomicznej przy pomocy znakomitych ilustracji. W każdym rozdziale dzieła z niespotykaną precyzją i przejrzystością zaprezentowano struktury anatomiczne krok po kroku, wartwa po warstwie, od przestrzeni anatomicznych, poprzez narządy, tętnice, układ żylny, limfatyczny i autonomiczny układ nerwowy. W atlasie zamieszczono unikatowe ilustracje fragmentów unaczynienia i unerwienia każdego narządu. Innowacyjny sposób prezentacji, w którym każde zagadnienie opisane jest na dwustronnej rozkładówce. 962 przepiękne ilustracje opracowane specjalnie na potrzeby tego atlasu. Setki klinicznych przypadków i opisów połączonych z anatomicznymi schematami w formie odnośników pomiędzy strukturą anatomiczną i jej funkcją. Przejrzyście, dobrze oznakowane ilustracje służą łatwej identyfikacji każdej struktury. Tabele podsumowujące i zestawienia pozwolą na szybką powtórkę i utrwalenie materiału.

Michael Schünke, Eric Schulte, Udo Schumacher, Markus Voll, Karl Wesker, Wojciech Nowak (red. Wyd. Pol.), Jerzy A. Walocha (red. Wyd. Pol.), Grzegorz Goncerz (red. Wyd. Pol.)

Horus | 2016-05-07
Na półkach: Biologia, Przeczytane