Neuroanatomia

Okładka książki Neuroanatomia Gregory Gruener, Estomih Mtui, M.J. Turlough FitzGerald
Okładka książki Neuroanatomia
Gregory GruenerEstomih Mtui Wydawnictwo: Urban & Partner zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Urban & Partner
2008-01-01

- Neuroanatomia
- Już sam tytuł odstrasza 99% społeczeństwa..
- FitzGeralda, Gruenera i Mtui
- Nazwiska jakże piękne i pewnie nieznane. Dobrze, od razu muszę się przyznać, że nie przeczytałam całej. Głównie przejrzałam obrazki. Choć pewne informacje nawet mnie, laika, zainteresowały.
- Ja, niestety bądź stety, musiałam przebrnąć przez całą.
- To może ja zacznę. Będę wypowiadała się jako osoba, która nie jest zainteresowana neurologią, anatomią człowieka, czy ogólnie medycyną. Natomiast muszę powiedzieć, że książka mi się spodobała. W sensie wizualnym oczywiście. Bogato ilustrowana, dużo zdjęć, obrazów MR. Wydaje się naprawdę czytelna. Drugą rzeczą są wskazówki dla studenta na początku każdego rozdziału i podsumowania na końcu. Na pewno ułatwia to naukę. A tego typu atlasy właśnie do tego służą.
- Zgodzę się z tobą. Jest bardzo dużo ilustracji i obrazów MR. Jest to rzecz święta jeżeli chcemy nauczyć się neuroanatomi człowieka. Z drugiej strony taka ilość potrafi utrudnić sprawę. Gdy miałam jedną rzecz zilustrowaną na kilka sposobów, gubiłam się. I musiałam wtedy sięgnąć po inne pomoce naukowe. Natomiast wiem, że nie wszyscy mieli taki problem
- Jest to na pewno sprawa indywidualna.
- Dokładnie. Co do wskazówek dla studenta. Szczerze? Nie skorzystałam z nich ani razu. Za to podsumowania ratowały mi życie, gdy przed egzaminami chciałam sobie powtórzyć pewne podstawowe informacje.
- Co myślisz o samym uporządkowaniu książki? Czy rozdziały ułożone są w sensowny sposób czy raczej panuje chaos? Jest to istotna informacja, a ja niestety nie potrafię odpowiedzieć na takie pytania.
- Po tak długim obcowaniu z tą książką wydaje mi się że rozdziały są w bardzo dobrej kolejności. Co myślałam po pierwszym zetknięciu? Nie pamiętam.
- Warto jeszcze powiedzieć o panelach klinicznych. Znajdują się w większości rozdziałów i dotyczą chorób neurologicznych. Świetna sprawa i jak dla mnie najbardziej interesująca. Poza tym słowniczek. Naprawdę przydatny.
- To może jeszcze na koniec. Jeżeli macie taką możliwość korzystajcie z wydania oryginalnego, które jest aktualniejsze. Oczywiście warunkiem jest świetna znajomość angielskiego.
-Podsumowując. Jest to dość dobrze zrobiony atlas neuroanatomii człowieka. Na pewno kopalnia wiedzy dla osób zainteresowanych. A przede wszystkim można się z niej nauczyć.
- Czego jestem doskonałym przykładem.

- Neuroanatomia
- Już sam tytuł odstrasza 99% społeczeństwa..
- FitzGeralda, Gruenera i Mtui
- Ja, niestety bądź stety, musiałam przebrnąć przez całą.
- To może ja zacznę. Będę...

• Przeczytane wielokrotnie
  • Psycho