Atlas w zwięzły i przejrzysty sposób przedstawia wszystkie aspekty prawidłowego i nieprawidłowego oddawania moczu. Każdej patologii związanej z dolnymi drogami moczowymi poświęcony jest osobny, krótki rozdział, który zawiera reprezentatywne krzywe urodynamiczne przed leczeniem, szczegółowe, łatwe do zrozumienia uwagi oraz zdjęcia rentgenowskie dolnych dróg moczowych, opis historii choroby, przy większości krzywych, pomagający zrozumieć wpływ oceny urodynamicznej na diagnostykę i leczenie. Jest to aktualne kompendium wiedzy, dające podstawę do stosowania nowoczesnych metod leczenia i prewencji.