The Girl with Seven Names: A North Korean Defector's Story

Wydawnictwo: HarperCollins
7 (1 ocen i 0 opinii) Zobacz oceny
10
0
9
0
8
0
7
1
6
0
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Edytuj książkę
szczegółowe informacje
data wydania
ISBN
9780007554836
język
angielski
dodała
Kasia_Zet

An extraordinary insight into life under one of the world's most ruthless and secretive dictatorships – and the story of one woman's terrifying struggle to avoid capture and guide her family to freedom. As a child growing up in North Korea, Hyeonseo Lee was one of millions trapped by a secretive and brutal communist regime. Her home on the border with China gave her some exposure to the world...

An extraordinary insight into life under one of the world's most ruthless and secretive dictatorships – and the story of one woman's terrifying struggle to avoid capture and guide her family to freedom.
As a child growing up in North Korea, Hyeonseo Lee was one of millions trapped by a secretive and brutal communist regime. Her home on the border with China gave her some exposure to the world beyond the confines of the Hermit Kingdom and, as the famine of the 1990s struck, she began to wonder, question and to realise that she had been brainwashed her entire life. Given the repression, poverty and starvation she witnessed surely her country could not be, as she had been told “the best on the planet"?
Aged seventeen, she decided to escape North Korea. She could not have imagined that it would be twelve years before she was reunited with her family.
She could not return, since rumours of her escape were spreading, and she and her family could incur the punishments of the government authorities – involving imprisonment, torture, and possible public execution. Hyeonseo instead remained in China and rapidly learned Chinese in an effort to adapt and survive. Twelve years and two lifetimes later, she would return to the North Korean border in a daring mission to spirit her mother and brother to South Korea, on one of the most arduous, costly and dangerous journeys imaginable.
This is the unique story not only of Hyeonseo's escape from the darkness into the light, but also of her coming of age, education and the resolve she found to rebuild her life – not once, but twice – first in China, then in South Korea. Strong, brave and eloquent, this memoir is a triumph of her remarkable spirit.

 

źródło opisu: https://www.harpercollins.com/9780007554836/the-gi...(?)

źródło okładki: https://www.harpercollins.com/9780007554836/the-gi...»

pokaż więcej

Brak materiałów.
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Już teraz nowa funkcja: pakiety. Dowiedz się więcej jak kupić kilka książek w najlepszej cenie >>>
Dodaj dyskusję
Dyskusje o książce
pokaż wszystkie
Sortuj opinie wg
Opinie czytelników (1697)
 Pokaż tylko oceny z treścią
książek: 943
Alicja | 2016-08-04
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 04 sierpnia 2016

Historia niesamowita, wciągająca i trzymająca w napięciu.O Korei Północnej wszyscy słyszeli, lecz Autorka przedstawia takie szczegóły, że mózg się lasuje. Kraj rządzący przez kolejnych rodzinnych dyktatorów, z nieludzkimi prawami i dziwnym systemem kastowym, w którym mieszkańcom wciska się niesamowity kit. Gdzie obowiązuje ciągła obserwacja, inwigilacja,niewyobrażalny kult przywódców z rodziny Kim, łapówkarstwo na szeroką skalę,bzdurne przepisy, indoktrynacja ideologiczna od najmłodszych lat, sesje samokrytyki, niszczenie przejawów samodzielnego myślenia, izolacjonizm,odrzucanie obcych wpływów, brak edukacji seksualnej i tragiczne w skutkach konsekwencje niedostosowania się do obowiązujących przepisów.To tak w bardzo dużym skrócie.Jest to historia uciekinierów, kochających swój kraj, dorastających w nim, w pełni go akceptujących. Jednakże po opuszczeniu go kurtyna prawdy się odsłania i ukazuje jego prawdziwe oblicze. Różne są konsekwencje decyzji wyjazdu. Autorka na własnym...

książek: 4346
Eli1605 | 2018-10-04
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 04 października 2018

Książka autobiograficzna dziewczyny, która uciekła z Korei Północnej. Przeczytałam. I ciągle jestem w szoku. Nie potrafię zrozumieć jak kilku fanatyków mogło zrobić " pranie mózgu" całemu narodowi. I to wszystko dzieje się w XXI wieku. Jestem pełna podziwu dla tych, którzy znaleźli w sobie takie pokłady siły aby uciec. Ale ilu złapano? I co musieli potem przeżyć ( o ile w ogóle przeżyli)? A ja mam czasami problem, że mleko mi się przypaliło.Kolejny raz cieszę się, że urodziłam sie w cywilizowanym kraju.

książek: 26264

"Dziewczyna o siedmiu imionach" jest rodzajem pamiętnika i autobiografii.
Hyeonseo Lee urodziła się w Korei Północnej. W kraju, gdzie do najważniejszych obowiązków każdego obywatela należy wierność reżimowi oraz dbanie o wiszące na ścianach w każdym domu portretów przywódców. Klęska głodu w ojczyźnie sprawia, że do dziewczyny dociera, iż Korea Północna nie jest takim idealnym państwem na jakie się kreuje.
Pewnego dnia siedemnastoletnia dziewczyna postanowiła przejść po skutej lodem rzece by dowiedzieć się, jak jest w raju, od którego tak niewiele ją dzieli. Miało jej nie być kilka dni. Do Korei Północnej nie wróciła już nigdy. Stopniowo otwierały się jej oczy, poznawała prawdę o ojczyźnie. Nie wyzbyła się wszystkich nawyków: wiedziała, że by przeżyć musiała się ukrywać, zmienić tożsamość. Pragnęła wrócić do swojej rodziny, chciała jeszcze kiedyś zobaczyć swoją rodzinę, być szczęśliwa.
Książka jest poruszająca i ściskająca za serce. Oparta jest wyłącznie na faktach. Co pozwala nam...

książek: 569
talia44 | 2017-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2017

Hyeonseo Lee urodziła się i dorastała w Korei Północnej,w kraju rządzonym przez komunistyczny reżim rodziny Kimów.W swoich wspomnieniach opisuje ciężkie życie mieszkańców,całkowitą izolację,indoktrynację ideologiczną,która zaczynała się już w przedszkolu i czasy wielkiego głodu.
W wieku siedemnastu lat autorka uciekła z Korei Północnej.Zaczął się dla niej długi okres tułaczki,ukrywania się i zmian swojej tożsamości.Żyła w Chinach w ciągłym zagrożeniu ze strony chińskich służb,które deportowały uchodzców do miejsc z których uciekli.Nie przypuszczała wtedy,że zanim ponownie zobaczy się ze swoją rodziną minie dwanaście lat.Mimo wielu niebezpieczeństw autorce udało się przetrwać,a następnie zbiec do Korei Południowej.
Hyeonseo Lee bardzo kocha swój kraj w którym się urodziła i dorastała.Jeżdzi po świecie walcząc o wolność dla Korei Północnej i mocno wierzy w zjednoczenie obu Korei.
Książkę polecam,świetnie się czyta i wciąga od pierwszej do ostatniej strony.

książek: 7067

Szczerze napisze,że to wstrząsająca,prawdziwa historia,wzruszyłam się gdy ją czytałam.Opowiada opowieść o młodej Koreance,która uciekła z Korei i nigdy nie wróciła do rodzinnego kraju.
Piękna,smutna,wzruszająca,życiowa książka.

książek: 1275
Anna | 2017-03-02
Przeczytana: 02 marca 2017

„Dziewczyna o siedmiu imionach” Hyeonseo Lee to historia niespełna osiemnastoletniej dziewczyny, która uciekła z Korei Północnej. To kraj komunistycznego reżimu i dyktatury rodziny Kimów.
Trudno sobie wyobrazić życie codzienne ludzi tam zamieszkujących. Kult przywódców z rodziny Kim, bezprawie, indoktrynacja ideologiczna już w wieku przedszkolnym, sesje samokrytyki, niszczenie przejawów samodzielnego myślenia, łapówkarstwo . Do tego głupio pojęta lojalność wobec panującego systemu sprowadzająca ludzi do wzajemnego śledzenia i donoszenia na siebie władzom.
Bohaterka tej prawdziwej historii urodziła się i dorastała w Korei Północnej. Kochała swój kraj i w pełni go akceptowała, ponieważ nie znała innego życia. Pewnego dnia w tajemnicy przed rodziną przekroczyła granicę Chin. Nie planowała ucieczki. Pobyt w chińskiej miejscowości graniczącej z jej rodzinną w Korei Północnej miał trwać kilka godzin i zaspokoić ciekawość dorastającej dziewczyny.
Ryzykowała, nielegalnie przekraczając...

książek: 132

Niesamowita historia o bólu, nadziei, siły walki, miłości i odkrywaniu innego świata, która dotknęła mnie, poruszyła. Bardzo interesująco opisuje życie Pani Autorki, od lat dziecięcych do obecnych lat, nie zanudza niepotrzebnymi opisami, są same konkrety przedstawiające straszną rzeczywistość nie tylko kraju Jej pochodzenia. Nie oceniam Jej, tylko staram się Ją zrozumieć i podziwiam Ją, że do wszystkiego sama doszła, że miała tyle siły, że po prostu... Jest niesamowita. Ucieszyło mnie bardzo zakończenie tych wszystkich problemów i że tam, gdzie by się wydawało, że trafić na człowieka ludzkiego wydawałoby się niemożliwe, bywa możliwe, choć bardzo trudno, ale nie niemożliwe.

Serdecznie polecam, tej historii nie da się zapomnieć.

książek: 378
migotynka | 2015-10-26
Przeczytana: 26 października 2015

Czytając książki takie jak ta uświadamiam sobie, jak wielkie mam szczęście w życiu. Gdy ją tylko zobaczyłam, wiedziałam, że muszę przeczytać. To była jedna z lepszych, małych decyzji w moim życiu.

Hyeonseo Lee to kobieta, która urodziła się i wychowała w Korei Północnej. W latach dziewięćdziesiątych, gdy w Korei wybuchła klęska głodu, Hyeonseo zaczęła się po raz pierwszy w życiu zastanawiać i zadawać pytania na temat tego, co wmawiali jej od dzieciństwa ludzie odpowiedzialni za jej wychowanie i indoktrynowanie. Jej opowieść uświadomiła mi i zapewne wielu innym czytelnikom, jak mało wiemy o tym dalekim kraju.

Autorka zaczyna swoją opowieść, przenosząc nas do swojego rodzinnego miasta – Hyesan. Dzięki niej dowiadujemy się bardzo wielu rzeczy na temat indoktrynacji, jakiej poddawani są Koreańczycy już od najmłodszych lat szkolnych oraz jak często łamie się tam podstawowe prawa człowieka. Hyeonseo miała miej niż osiem lat, kiedy widziała na własne oczy pierwszą egzekucję. Mimo, że...

książek: 316
Stebbins | 2015-09-30

Czym tak naprawdę jest Korea Północna, co o niej wiemy? Czysto geograficznie jest to państwo położone we Wschodniej Azji, jednak jak orientuje się pewnie większość ludzi, jest to także państwo komunistyczne, w którym obowiązuje kult jednostki. Przeciętny obywatel kraju europejskiego utożsamia Koreę Północną z biedą, obozami pracy i śmiercią. Mnie temat tego, co dzieje się w tym kraju interesował już od dawna, jednak wrodzone lenistwo nie pozwalało mi wcześniej na nic ponad zajrzenie do Wikipedii, zresztą nie chodziło mi o same suche fakty, chciałem dowiedzieć się, co siedzi w głowie kogoś, kto wychował się w tym reżimowym ustroju, powszechnie jednak wiadomo, że nie tak łatwo wyciągnąć słowo prawdy od mieszkańca Korei Północnej. I w tym momencie jak z nieba spadła mi "Dziewczyna o siedmiu imionach", książka autorstwa Hyeonseo Lee, której z Korei udało się uciec.

Kobieta, która obecnie nazywa się Hyeonseo Lee przyszła na świat w Hyesan, małym miasteczku będącym częścią jednej z...

książek: 472
LukasMacer | 2015-09-25
Przeczytana: 24 września 2015

Czy można tęsknić za życiem w Korei Płn.? Okazuje się że tak. Bo ten kraj to nie tylko Kim Jong-Il, program nuklearny, głód i ubóstwo, to także rodzina, przodkowie ojczyzna. Póki nie przeczytałem tej książki nie potrafiłem tego pojąć. Niezwykła historia Hyeonseo pokazała mi niezwykle zróżnicowany świat wschodu, gdzie do tej pory z mojego europocentrycznego punktu widzenia obie Koree to to samo państwo tylko w jednym rządzą komuniści a w drugim demokraci, Chiny zaś to taki większy bogatszy komunistyczny brat Korei Płn. W jakimż tkwiłem błędzie. Okropnie cieszę się że zostałem z niego wyprowadzony. Sama książka to niezwykła opowieść kobiety, która przemierzyła wiele granic. Koreańską Chińską ale także tą pomiędzy dzieciństwem a dorosłością w niezwykłych okolicznościach i jej próbie odnalezienia się w obcym świecie i określenia własnego ja. To nie polityczny wywód który ma nas do czegoś przekonać lecz pokazać ten fragment Świata takim jakim jest. Polecam!

zobacz kolejne z 1687 
Przeczytaj także

Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading
Cytaty z książki
lista cytatów dodaj cytat
Inne książki autora
więcej książek tego autora
zgłoś błąd zgłoś błąd