Przewodnik dla narzeczonych i młodych małżeństw

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rafael
poradnik
religia
Zaczytana

Główną motywacją do napisania niniejszego przewodnika było pragnienie, by pomóc narzeczonym lepiej przygotować się do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. Stanie się on pomocny w odkrywaniu i przeżywaniu prawdziwej miłości w małżeństwie na tyle, by jego czytelnicy potrafili uniknąć takich sytuacji w życiu małżeńskim i rodzinnym, w których podejmowany trud na rzecz szczęśliwego...

Stanie się on pomocny w odkrywaniu i przeżywaniu prawdziwej miłości w małżeństwie na tyle, by jego czytelnicy potrafili uniknąć takich sytuacji w życiu małżeńskim i rodzinnym, w których podejmowany trud na rzecz szczęśliwego małżeństwa okazałby się nadaremny.

Książka pomaga odpowiedzieć na pytania, które każdy na progu małżeńskiej podróży przez życie powinien sobie odpowiedzieć:

Czy ja naprawdę kocham?

Co jest tego potwierdzeniem?

Czy jestem kochany?

Czy mam szansę być szczęśliwą osobą w małżeństwie?

Czy potrafię dotrzymać złożonej przysięgi małżeńskiej?

Czy wierzę w miłość do końca życia?

Czy wybrana osoba na współmałżonka jest tą właściwą?

Czy podoba mi się jej postępowanie?

Jak wyobrażam sobie ojcostwo i macierzyństwo?

Czy jestem człowiekiem prawdy?

Czy wiem, jakim być człowiekiem i co robić, aby uszczęśliwić współmałżonka?

Jaki mam projekt na udane małżeństwo?

Jakie mam autorytety?

Gdzie szukam pomocy w trudnościach?

Kim dla mnie jest Bóg?

Co dla mnie jest w życiu najważniejsze?

źródło opisu: własne

źródło okładki: Zdjęcie autorskie