Buddyzm dla początkujących

Buddhism for beginners
buddyzm, poradnik
religia
artlover

"Buddyzm dla początkujących" pomaga zachodniemu czytelnikowi, dla którego buddyjska tradycja duchowości stosowanej jest czymś nowym, odpowiedzieć na wiele podstawowych pytań. Autorka jasno i przystępnie przedstawia buddyjskie spojrzenie na problemy i niepokoje codziennego życia. Thubten Cziedryn prowadzi czytelnika przez główne założenia buddyzmu, dodając mu otuchy i pokazując, jak żyć w sposób mniej agresywny, za to bardziej świadomy i satysfakcjonujący. Autorka wyjaśnia podstawowe wątpliwości i przedstawia najważniejsze aspekty bogatej i żywej duchowej tradycji buddyzmu.

Aleksandra | 2012-07-03
Na półkach: Przeczytane, Azja

Idealna dla osób rozpoczynających przygodę z buddyzmem, a także pragnących poszerzyć swoją wiedzę. Jest to zbiór pytań oraz odpowiedzi podzielonych tematycznie (np. powstanie świata, problemy etyczne, rodzaje medytacji, czym jest karma itp.). Książka jest napisana niezwykle przystępnym językiem. Za pomocą przykładów z życia codziennego, autorka ułatwia czytelnikowi rozróżnienie np. współczucia a litości, miłości a przywiązania i innych aspektów filozofii buddyjskiej. Pisze prosto o rzeczach trudnych do wyjaśnienia słowami.

Czytało się niesamowicie przyjemnie, dowiedziałam się wielu ciekawych i "egzotycznych" (jak dla mnie - osoby o nikłej wiedzy na temat innych religii) rzeczy. Chyba zakupię egzemplarz tej książki, aby w dowolnym momencie móc powrócić do zagadnień, które mnie zastanawiają.

-ai- | 2011-08-27
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 27 sierpnia 2011

Bardzo przystępne przedstawienie odpowiedzi na podstawowe pytania odnośnie buddyzmu. Polecam w pełni dla ciekawych tematu, można poznać naprawdę dużo niezbędnych informacji.

Amizumi | 2016-09-27
Marcin Lachowicz | 2016-09-21