Superman: Dziedzictwo - Część 1

Superman: Birthright
superman, dc, superbohaterowie
komiksy
MuMin84

Świat wie, że Superman walczy o prawdę i sprawiedliwość... ale co sprawiło, że rolnik z Kansas zaczął prowadzić podwójne życie - jako skromny dziennikarz redakcji "Daily Planet" oraz jako Człowiek ze Stali, bohater Metropolis?

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: Własne

The_5nake | 2018-05-30
Przeczytana: 30 maja 2018

Wielka kolekcja komiksów wraca na sprawdzony grunt. Po kilku słabych tomach, gdzie eksploatowane były historie o mniej znanych bohaterach dostajemy sprawdzonego Supermana. 'Dziedzictwo' to kolejne podejście do originu człowieka ze stali. Opowieści o genezie Supermana było mnóstwo, tutaj jednak dostajemy cos troszke innego. Mamy wgląd do przeszłości Clarka Kenta, który podróżuje po świecie i szuka dla siebe właściwego miejsca. Dostajemy jego konflikt wewętrzny i trochę Smallville. Następnie zostają nam przedstawione początki Klarka w Metropolis. Historie bardzo dobrze znane, ale podane w trochę inny sposób.
Rysunki sa bardzo świeże, i to właśnie na nich opiera się cały ciężar fabularny. Mało tutaj słów, za to bardzo dużo świetnych rysunków, które mają opowidać historię. Nie przeszkadza to jednak w odbiorze komiksu. Fajnie czasem wziąc do ręki historię obrazkową i oddać się faktycznie kontemplacji strony technicznej.
Polecam, bo to na prawdę dobra rozrywka.

Piotr | 2018-02-23
Na półkach: Przeczytane, Komiksy, WKKDC

Kolejny origin story Supermana. Nie przeszkadza mi, że w jednej kolekcji jest kilka wersji tej samej historii, ale fajnie by było gdyby jednak pomiędzy różnymi wersjami originu Supka były jeszcze inne historie o tej jakże ważnej postaci.

Zostawiając jednak moje marudzenia na boku, muszę przyznać, że komiks czyta się świetnie. Bardzo fajnym zabiegiem jest to, że jak do tej pory oprócz Supermana w komiksie nie ma w zasadzie ani jednej "nadzwyczajnej" istoty. Pół tego tomu to w ogóle historia o tym co Clark robił przed zostaniem Supermanem, co jest również nietypowe i ciekawe. Supek jest tutaj bardzo "ludzki", przez co nie mamy wielkich problemów aby się z nim identyfikować.

Jedyne do czego bym się doczepił to rysunki. Narracja bardzo się na nich opiera - komiks wyraźnie woli coś pokazać niż pisać o tym "co się dzieje". Niby wszystko jest ładne, ale bardzo przeszkadzają mi twarze. Mimika wydaje się często nienaturalna a twarze bohaterów zmieniają się lekko z rysunku na rysunek. A...

Paula | 2018-09-23
Na półkach: Komiks, Przeczytane