Życie pod nadzorem. Jak wytrwać z maniakami kontroli w domu i w pracy

Tłumaczenie: Piotr Żak
Wydawnictwo: Jedność
How to live with a control freak
Psychologia, poradnik
Joanna

Czy twój partner chce zawsze wiedzieć, gdzie jesteś lub co robisz? Czy podejmuje wszystkie decyzje, ignorując twoje zdanie? Czy twoja partnerka ciągle cię sprawdza i nie wierzy ci nawet wtedy, gdy mówisz prawdę? Czy twoi rodzice udzielając ci rad, zawsze podkreślają, że chcą tylko twojego dobra, ale czujesz, że zupełnie ich nie obchodzi twój punkt widzenia? A może twój szef lub koledzy z pracy bezpodstawnie cię krytykują albo usiłują podważać twoje kompetencje?

Mania kontroli może się objawiać w różny sposób. Często wchodzi w nasze życie małymi kroczkami, niepostrzeżenie. Tyranami okazują się ludzie, których kochamy, a opuszczenie ich nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Ta wszechstronna książka tłumaczy, dlaczego ludzie stają się maniakami kontroli i co tak naprawdę znaczy żyć albo pracować z nimi. Autorka przekonuje, że można nauczyć się przebywać z takimi osobami, nie tracąc własnej tożsamości.

źródło opisu: http://jednosc.com.pl/product_info.php?products_id=1793

źródło okładki: http://jednosc.com.pl/product_info.php?products_id=1793