Receptura. Wskazówki racjonalnego przyrządzania leku recepturowego

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Do kieszeni fartucha". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: MedPharm Polska
receptura, farmacja, aptekarstwo
zdrowie, medycyna

Wyprodukowanie leku recepturowego wymaga czasu, ale również dobrego przygotowania z zakresu technologii farmaceutycznej. zapoznajcie się Państwo ze standardami!Monografie 37 substancji czynnych i podłoży. Nieoceniona w codziennej pracy przy recepturze jest część książki z tabelami, w których w sposób przekrojowy pokazano m.in. stabilizację, kompatybilność, konserwowanie. Racjonalizacja procesu przygotowywania leków oraz zapewnienie wysokiej jakości przynoszą istotną korzyść w postaci: zaoszczędzonego czasu, większych dochodów i zadowolenia pacjenta.

pod red. Aleksandry A. Kubis i Janusza Pluty

źródło opisu: MEDPHARM, 2008

Athoualia | 2015-12-02
Przeczytana: 30 października 2015

Opisano tutaj niemiecką metodę wykonywania leków recepturowych - z użyciem aparatury TopiTec, podłoży których w Polsce nie ma. Z początku się zraziłam tymi informacjami, bo gdzie tu u nas takie leki!?
Założenia teoretyczne się powtarzają (minus), nowoczesne postacie leku recepturowego (kapsułki do inhalacji, krople oczne olejowe, hydrożele, oleożele) wykonywane krok po kroku - i tu gigantyczny PLUS!

Milka555 | 2013-07-21

bardzo dobre kompendium. Informacje przejrzyste, najważniejsze przedstawione w formie grafów.

Jantarka | 2016-10-11
klaramorfina | 2014-09-04