W mieście

Wydawnictwo: Czarna Owieczka
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Ewa

"W mieście" to duża książka obrazkowa specjalnie do oglądania, do szukania, do odkrywania i opowiadania.
Gdzie jest chłopiec, który ubrudził się lodem? A gdzie jest piłka, policjant i mama z dzieckiem w wózku? Znajdź 99 różnych szczegółów w tej niezwykłej obrazkowej książce!
I jeszcze zadanie dodatkowe: na każdym obrazku jest czerwony balon. Czy uda ci się go znaleźć?

źródło opisu: http://www.czarnaowca.pl/

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/literatura_dla_dzieci/w_miescie,p986605486

Ewa | 2017-03-04
Na półkach: Przeczytane, Półka Anuli

Chyba najlepsza nasza książeczka. Szukanie balonika jest obowiązkowym punktem dnia. Obrazki są bardzo wyraźne i dobrze wyróżniają się z tła. Jest na nich tak ogromna ilość szczegółów, że książka nigdy się nie nudzi. Dziecko umie już nawet wskazać właściwie pantograf na tramwaju w świecie rzeczywistym. Hitem jest młot pneumatyczny i nie wiedzieć czemu pan, który siedzi bez butów w parku pod drzewem.
Jest to chyba jedyna książka dla dzieci na rynku wydawniczym pokazująca życie w mieście, która pokazuje świat rzeczywisty, a nie fikcyjny, gdzie tylko pan pracuje, a pani jest matką. Dodatkowym plusem są osoby niepełnosprawne, które są wpisane w krajobraz miasta. Bardzo mądra książka.
Napisane jest, że książka jest dla dzieci +3, ale u nas cieszy się już wzięciem od roku z kilkoma miesiącami.

AnetaO | 2017-11-07
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci