W mieście

2014-03-01
2014-03-01

W mieście ❤ G.Wandrey
To kolejna książka obrazkowa dla dzieci 3+ z serii @wydawnictwoczarnaowca
Bogate i ciekawe ilustracje przykuwają wzrok maluszków, a te chętnie szukają podanych postaci. U nas obowiązkowo piesków i kotków 😍
Przy okazji powoli uczą się opowiadać.

W mieście ❤ G.Wandrey
To kolejna książka obrazkowa dla dzieci 3+ z serii @wydawnictwoczarnaowca
Przy okazji powoli uczą się opowiadać.

Jest to wydanie także bardzo szczegółowe jak poprzednie książeczki, a mamy tutaj aż 99 szczegółów do odszukania. Jednak to nie wszystko na każdej stronie ukrył się gdzieś czerwony balonik.
I tutaj sami możemy tworzyć swoje historie. Z boku także są "metryczki"w których mamy elementy do odszukania. Ich znalezienie czasami jest "nie lada wyzwaniem".

Więcej w recenzji:

Więcej w recenzji:...

Zastanawiacie się nad prezentem dla swojego dziecka?
To dobrze trafiliście. Wydawinictwo Czarna Owca wydało niesamowitą serię książek, przeznaczonych dla młodszych czytelników. Idealne dla dzieci w wieku 3+.
Mówię o książkach „W lesie” autorstwa Christine Henkel oraz „W mieście” Guido Wandrey. Możecie razem z dzieckiem oglądać, szukać, odkrywać i opowiadać niesamowite historie. Niestandardowy wymiar książek – A4, sprawia, że zabawa jest jeszcze lepsza.
Razem z moimi dziećmi szukaliśmy i liczyliśmy zwierzątka, kwiatki, różnych przedmiotów itd. Te książki nie tylko bawią ale i uczą.
Mogłabym śmiało powiedzieć, że książki świetnie nadają się dla starszych dzieci. Mój synek znakomicie się przy nich bawi. Starsze córki również pomagają w szukaniu np. czerwonego balonika.
Niesamowite książki.🥰 Kupując te książki dla swojego dziecka rozwiniesz w nim różne umiejętności. Ćwiczy pamięć i spostrzegawczość. Uczy różnych nazw roślin, drzew, zwierząt. Możecie razem z dzieckiem zobaczyć co dzieje się na rondzie, na przystanku, w porcie, a nawet co się dzieje, gdy na ulicy zdarzy się wypadek.
Wiecie które zwierzątka mieszkają w lesie mieszanym, a które pod ziemią? Co dzieje się na polanie i jak wygląda zimą las? Znajdziecie Mikołaja?
Jestem pod ogromnym wrażeniem tych książek. Dlatego z całego serca wam je polecam.
10/10

Zastanawiacie się nad prezentem dla swojego dziecka?

Trzy ciekawe, dziecięce książeczki miałyśmy okazję przeczytać i pooglądać dzięki uprzejmości Wydawnictwa Czarna Owca.
Seria książek, ładnie wydana z grubszymi kartkami, dzięki którym dziecko może śmiało kartkować bez martwienia o rozdarcie. Kolorowe obrazki to gwarancja przykucia uwagi, dzięki czemu wspólnie odkrywamy, oglądamy, szukamy i opowiadamy.
Najbardziej spodobała nam się książeczka W przedszkolu, w której poznaliśmy pięcioro dzieci. Wspólne spędzanie czasu podczas malowania, śniadania, czytania czy wyprawa na wieś to świetna zabawa.
Są także książeczki W mieście oraz W lesie w których ćwiczymy spostrzegawczość oraz dowiadujemy się wielu ciekawostek o tych miejscach. Poza szukaniem balona, możemy dowiedzieć się czym żywią się zwierzęta żyjące pod ziemią.
Bardzo Wam polecam tą serię.

Najbardziej spodobała...

"czerwony balonik... służby miejskie... ruchome schody... znaki drogowe... kolorowe pojazdy... sygnalizacje świetlne... różnorodne sprawunki... zasady bezpieczeństwa... formy wypoczynku"

Ileż mega ciekawych rzeczy dzieje się "W mieście", na ulicach, skrzyżowaniach, rondach, przystankach, przed bankami, sklepami, w porcie, parkach. W czasie zwiedzania miasta podąża z nami czerwony balonik, ale sprytnie chowa się przed naszym wzrokiem, wcale nie jest łatwo odnaleźć go na stronach książki, przyda się fantazja w poszukiwaniach, bystre oczy i pokłady cierpliwości.

Książka prezentuje wymiar rozrywkowy i edukacyjny. Niesie cenne przekazy, daje impuls do omówienia z dzieckiem ważnych zagadnień. Przykładowo, gdzie dużo ludzi, ruchu, zamieszania, łatwo dochodzi do wypadków, trzeba umieć się odpowiednio zachować, zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Stwarza okazje do nauki nazw przedmiotów, określania czynności, kształtowania umiejętności rozróżniania kolorów, wprowadzania pierwszych kroków w świecie liczb. Rewelacyjne warunki do ćwiczenia opisywania sytuacji, usprawniania spostrzegawczości, odnajdywania rzeczy, wyszukiwania różnic, podobieństw, charakterystycznych drobiazgów, powiązań z przymiotnikami. Publikację skierowaną do dzieci powyżej trzeciego roku życia wypełnia sympatyczny humor, mnóstwo przy niej radości i uśmiechów. Dzieci ochoczo bawią się w dopowiadanie własnych historii na podstawie fragmentów ilustracji, zatem kreatywności scenariuszy nie ma końca, wyobraźnia wspaniale rozwija skrzydła, zaskakują setki przypuszczeń i interpretacji.

Tego typu książki wykorzystuję również do nauki języka obcego, przypomnienia słownictwa, czy wypełnienia nieznanych obszarów słówek, oczywiście przy współpracy z osobnym słownikiem. Publikacja sprawdza się także jako wyjątkowa pomoc do ćwiczeń wymowy i skojarzeniowych podczas pracy z osobami cierpiącymi na afazję, zespół otępienny i Alzheimera. Obrazkowe książki są nie tylko świetną zabaw dla dzieci, można je także wykorzystać podczas gonienia uciekającej pamięci starszych osób. Zajrzyjcie do tajemnic skrywających się "W lesie" i wyśmienitych atrakcji "W przedszkolu".

bookendorfina.pl

Weźmiemy dziś na tapet ciekawe propozycje przeznaczone dla dzieci od Wydawnictwa Czarna Owca📚. Ich główna idea sprowadza się do wyszukiwania osób, zwierząt, roślin i przedmiotów na dużych kolorowych ilustracjach. Z tego względu tekstu jest tu niewiele albo nie ma go prawie wcale - zawartość mogliście zresztą zobaczyć na Instastory na moim profilu na Instagramie - link :)

Te książki to dobra baza, aby ćwiczyć spostrzegawczość oraz próbować tworzyć własne opowieści na podstawie dość szczegółowych rysunków. Najbardziej spodobała mi się wersja "W lesie", ponieważ oprócz zachwycania ilustracjami spełnia również walory edukacyjne - na marginesach przedstawiono gatunki roślin i zwierząt, które można spotkać w tytułowym lesie.

Jako, że jestem zwolenniczką zdobywania wiedzy przez dzieci dzięki ciekawym książką przychodzę dzisiaj ze świetną propozycją od @wydawnictwoczarnaowca

Seria książeczek „W domu” „W przedszkolu” „W lesie” to idealne połączenie nauki i świetnej zabawy. Zawierają one ogrom wiedzy o otaczającym dziecko świecie. Są pięknie wydane, grube kartonowe kartki pozwalają na ciągłe ich przewracanie, a szata graficzna niesamowicie przyciąga uwagę. Dzięki nim nasze dziecko uczy się spostrzegawczości, logicznego myślenia, ćwiczy koncentrację i wpływa na rozwój mowy dziecka... Masa szczegółów, która została umieszczona w książce znakomicie rozwija wyobraźnię i wspiera wszechstronny rozwój dziecka.
Ilustracje zawarte w książkach w sposób rzeczywisty wskazują to, co dzieje się w mieście, w przedszkolu czy w lesie. Dzieci poznają zwierzęta w lesie, dowiedzą się co robi wiewiórka zimą, do służy młot pneumatyczny w mieście, poznają przedszkole i to co się właściwie w nim dzieje… .
To idealne książeczki do szukania, odkrywania i opowiadania. Z tyłu książki znajdziemy informacje, że książka polecana jest dla wieku 3+, jednak ja myślę, ze te książeczki idealne będą znacznie wcześniej – nawet ok. 2 roku życia dziecka.

Bardzo polecam, książeczki idealnie sprawdzą się jako prezent na nadchodzące Mikołajki czy Święta Bożego Narodzenia.

Seria książeczek dla dzieci, która ukazała się nakładem Wydawnictwa „Czarna Owca” to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu z przedszkolakami.
Tu tyle się dzieje, że dzieci na pewno nie będą narzekać na nudę.
„W mieście” oprócz wnikliwego analizowania przedstawionych historyjek, możemy wraz z dzieckiem poszukać przykładowych rzeczy i osób które wskazuje nam autor z boku strony.
Ciekawe przygody spotykają również dzieci w przedszkolu, które podczas zajęć wybierają się na wieś, oglądają maszyny rolnicze, karmią króliki czy doją krowy.
Według mnie najciekawszą książeczką z całej serii jest część „W lesie”. To bogactwo fauny i flory, gdzie dzięki dokładnemu umiejscowieniu zwierząt na obrazkach dzieci mogą nauczyć się które rejony lasu one zamieszkują.
Przy poznawaniu tych lektur świetnie bawiły się obie moje córki, 2,5 - latka oraz 9 - latka.

Tu tyle się dzieje, że dzieci na pewno nie będą narzekać na nudę.

🤍RECENZJA🤍

Bardzo dziękuję @wydawnictwoczarnaowca za książeczkę "W mieście" 🤍🤍🤍

Jest to kolejna pięknie ilustrowana książeczka dla dzieci. Środek jest niesamowity. Nie ma tutaj treści, ale są przeróżne obrazki. Na poszczególnych stronach mamy z boku rozpisane: przed bankiem, na rondzie, na przystanku, w porcie, na skrzyżowaniu, w parku, wypadek. I tutaj zaczyna się nauka dla dzieci, nauka szukania. Wybrane elementy znajdują się na bocznym pasku na danej stronie i zadaniem dziecka jest szukanie rzeczy, człowieka etc. na głównym obrazku. Poprzez tę bajkę można nauczyć dzieci spostrzegawczości i skupienia uwagi na szukaniu poszczególnych rzeczy.
Nadaje się świetnie do domu dla dzieciaczków, żeby na chwilkę je czymś zająć, ale również do przedszkola dla przedszkolaków. Przy tej książeczce może bawić się więcej dzieci. Można robić zawody kto więcej znajdzie rzeczy na danej stronie. Uważam, że taka bajka może również nadawać się na zajęcia specjalistyczne dla dzieci z różnymi zaburzeniami. Nauka cierpliwości i spostrzegania w terapii jest bardzo ważna. Dzięki takiej bajce, takie dziecko może przyswoić ten nie do końca zrozumiały dla niego świat, a szukanie różnych elementów na obrazkach to wielka frajda 😉 Mi się bardzo podoba! 😃
💚

🤍RECENZJA🤍

Bardzo dziękuję @wydawnictwoczarnaowca za książeczkę "W mieście" 🤍🤍🤍

Najlepsza nauka to ta przez zabawę, wie o tym każdy z nas. Zapewnią Wam to książeczki od Wydawnictwa Czarna Owca.

To piękne i niezwykle kolorowe książeczki dla naszych milusińskich, dzięki którym ćwiczą oni swoją spostrzegawczość.

"W mieście" Guido Wandrey
Bardzo ciekawa kreska ilustracji, tutaj naprawdę dużo się dzieje. Autor proponuje swoją zabawę, mianowicie by na każdym rysunku odnaleźć czerwony balonik 🎈. To nie wszystko: z prawej strony, na marginesie, mamy szereg przedmiotów i również można zająć się ich poszukiwaniem.

Tych kombinacji może być o wiele więcej, ogranicza nas tylko wyobraźnia, a zabawa przy tym jest przednia.

Książeczki zostały ładnie i estetycznie wydane a wszystkie szczegóły perfekcyjnie dopracowane. Format jest dość spory, ciut większy niż A4, więc po rozłożeniu tworzy naprawdę czytelny obraz. Twarda jest nie tylko oprawa, ale i wszystkie strony, co pozwoli na bezpieczną zabawę nawet najbardziej niesfornym paluszkom.
Gotowi na przygodę?

"W mieście" Guido Wandrey

• Literatura dziecięca
  • Na podróż
  • Przedszkole
  • Wrócić
  • Żłobek

Dodaj cytat z książki W mieście