Farmakoterapia dzieci i młodzieży

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
9788320040470
zdrowie, medycyna

Jest to praktyczny poradnik, niezbędny w pracy lekarzy pediatrów, lekarzy rodzinnych oraz specjalistów różnych dziedzin. Składa się z dwóch części. W części ogólnej omówiono farmakokinetyczne i farmakogenetyczne aspekty stosowania leków, ich interakcje, odrębności farmakoterapii u dzieci, ogólne zasady wyboru leku i dawkowania oraz zasady leczenia objawowego i przyczynowego. W części szczegółowej omówiono najczęściej stosowane leki w pediatrii z uwzględnieniem różnych sytuacji klinicznych.

Irys | 2015-10-13
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam