Problemy ze snem dla bystrzaków

zdrowie, medycyna

Za Tobą całodzienna, męcząca gonitwa. Miałeś na głowie długie negocjacje, wyczerpującą transakcję, skomplikowane obliczenia? A może coś równie karkołomnego, czyli dom pełen aktywnych ponad miarę dzieciaków i prania, które się nigdy nie kończy? Dopiero wróciłeś z szalonej imprezy, na której tańczyłeś po blady świt? Z ufnością i nadzieją składasz obolałe ciało do łóżka, przykładasz głowę do poduszki i... nic. Wstajesz, by wywietrzyć sypialnię i napić się ciepłego mleka. Wciąż nic. Zaczynasz liczyć owce, barany i polityków z rządzącej partii. Niestety, dalej czuwasz. W telewizji już tylko telezakupy, a Ty ciągle masz oczy szeroko otwarte. Sięgasz po robótki ręczne, później po krzyżówki, zachodzisz w głowę nad nazwą rośliny strączkowej, ale wciąż nie śpisz! Jeśli czujesz, że mógłbyś zostać bohaterem Bezsenności w jakimś wielkim mieście, najwyższy czas pozbyć się tego koszmaru! Sen jest procesem koniecznym do życia. Jest niezbędny do regeneracji sił, utrzymania dobrej kondycji, właściwego funkcjonowania pamięci i rozwoju umiejętności intelektualnych. Brak snu bądź jego zaburzenia doprowadzają do poważnych problemów zdrowotnych, nadwerężają sprawność psychofizyczną, a nawet mogą być przyczyną śmierci.

piobury | 2016-12-25
LeeJKPOP | 2016-12-08