Stop starzeniu!

Wydawnictwo: Vesper
zdrowie, medycyna

Stop starzeniu!czyli jak zachować młodość i powstrzymać proces starzenia Poradnik oparty na najnowszych badaniach, które dowodzą, że witaminy, minerały, zioła oraz właściwa dieta skutecznie hamują proces starzenia się.Stop starzeniu! radzi, jak spowolnić oraz cofnąć niszczycielski proces starzenia się. Poradnik oparty jest na wynikach setek przełomowych badań prowadzonych przez naukowców z czołowych instytutów, takich jak Uniwersytet Harvarda czy National Institutes of Health. Dowodzi, że tak zwane normalne starzenie się jest w rzeczywistości spowodowane ukrytymi niedoborami, które można z łatwością uzupełnić, zażywając witaminy pełniące rolę antyoksydantów, minerały, zioła i inne substancje powstrzymujące ten proces.NAJNOWSzE ODKRYCIA UJAWNIAJĄ: które witaminy i minerały mogą pobudzić układ immunologiczny, przywracając młodzieńczą odporność na choroby zakaźne i nowotwory,które witaminy mogą zapobiec utracie pamięci i wystąpieniu innych objawów zniedołężnienia oraz cofnąć je,które zioła mogą wzmocnić serce i układ krążenia,które powszechnie dostępne substancje chemiczne, zawarte w pożywieniu, dają możliwość przedłużenia życia i zachowania lub odzyskania młodości i witalności.Wspaniała książka, dokładna pod względem naukowym podstawowa lektura zarówno dla pacjentów, jak i specjalistów, którzy zainteresowani są czynnikami powodującymi starzenie się organizmu oraz jak zachować zdrowie.dr nauk medycznych John Weisburger, naukowiec prowadzący badania nad rakiem, członek American Health FoundationJean Carper jest jednym z najbardziej godnych zaufania autorytetów w dziedzinie nauki nad poprawą zdrowia za pomocą środków naturalnych. Polecam jej książki absolutnie wszystkim. dr nauk medycznych Andrew T. Weil, University of Arizona School of Medicine

Michelle | 2014-08-21
Na półkach: Posiadane, Przeczytane

Opis książki dużo mówi, więc nie będę się powtarzać. Jeśli ktoś szuka poradnika, który pomoże się odmłodzić za pomocą żywienia, to o lepszy będzie trudno. Jest w nim chyba wszystko co być powinno, zgodnie z opisem. Polecam ;)

Zapiekanka kulturalna | 2016-03-22
Przeczytana: 22 marca 2016

Ktoś podejrzliwy mógłby zacząć przypuszczać, że napisanie książki zleciła autorce jakaś firma produkująca suplementy diety. Prawda jest jednak taka, że książka powstała w połowie lat dziewięćdziesiątych, kiedy to w Stanach Zjednoczonych trwał boom na suplementy. Wszyscy się nimi zachwycili, myśląc, że tak uda się oszukać naturę.

Dziś już wiemy, że sprawa nie jest taka prosta, a wielu naukowców bije się w piersi. Okazało się bowiem, że ludzie długotrwale biorący suplementy wcale nie są bardziej odporni na choroby w przeciwieństwie do tych, którzy po prostu zdrowo się odżywiali. Nie chodzi tu nawet o syntetyczne pochodzenie witamin (bo przecież można też kupić suplementy z witaminami pochodzenia naturalnego), a raczej o to, że w izolacji ich działanie nie okazało się takie cudowne. Po prostu przyczepiliśmy się pewnych substancji, pomijając ich związki z innymi. Podobnie z antyoksydantami, jakiś czas temu był boom na branie ich w tabletkach, teraz już jednak wraca się do wersji, że...

Ludolfina | 2015-11-04
Przeczytana: listopad 2015

Książka sprawia wrażenie napisanej na zamówienie producentów suplementów witamin i minerałów. O zdrowiej diecie niewiele tak naprawdę można się z niej dowiedzieć. Jej zasadnicze przesłanie to "bierz suplementy", najlepiej suplementy wszystkiego, codziennie po kilka razy, w dużych dawkach. Bierz suplementy wiadrami, to będziesz młody i piękny! Zdaję sobie sprawę, że co naukowiec to inna opinia, ale tak nachalne forsowanie suplementów pozbawia dla mnie wiarygodności tę książkę. Nie polecam, no chyba, że ktoś ma ochotę się oszukiwać, że istnieje prosty sposób przechytrzenia czasu.

magda | 2016-03-31
mycha22 | 2015-11-12