Cudowne Kuracje

Wydawnictwo: Vesper
zdrowie, medycyna

Cudowne kuracje to przełomowa publikacja przedstawiająca naukowe dowody na skuteczność naturalnych środków leczniczych. Autorka opiera się na badaniach czołowych ośrodków naukowych i publikacjach najpoważniejszych międzynarodowych pism medycznych, m.in. aJournal of the American Medical Associationa i aBritish Medical Journala. Najważniejsze są jednak zdumiewające, ale zweryfikowane naukowo historie ludzi, którzy w pełni zdołali się wyleczyć z różnorodnych schorzeń przy pomocy medycyny naturalnej. Jean Carper wskazuje, że naturalne środki lecznicze: obniżają cholesterol, otwierają arterie, regulują pracę serca, pokonują depresję, zmniejszają niepokój, zwalczają bezsenność, odbudowują wątrobę, przywracają pamięć. aCudowne kuracje niewątpliwie przyczynią się do spopularyzowania naturalnych środków leczniczych. Jean Carper po mistrzowsku opisuje ważne, choć niestety mało znane badania naukowe poświęcone roślinom leczniczym. Pisze o nich w przystępny i zrozumiały sposób. Lektura tej książki sprawiła mi prawdziwą przyjemnośća. a Mark Blumenthal, dyrektor wykonawczy Amerykańskiej Rady Botanicznej Jean Carper jest amerykańską publicystką, zajmującą się popularyzacją badań naukowych na temat żywności i żywienia. Opublikowała liczne artykuły i książki z tej dziedziny, zrealizowała nagradzane reportaże medyczne dla sieci CNN. Książka ta przyniesie czytelnikowi wiele informacji na temat leków pochodzenia naturalnego, środków, sposobów leczenia i tak zwanych dodatków dietetycznych. Jest ona oparta na osobistych doświadczeniach, badaniach i obserwacjach autorki, która nie jest lekarzem, a tym bardziej lekarzem medycyny naturalnej. zadaniem tej książki jest przekazanie wiedzy na temat środków naturalnych, co nie znaczy, że może ona zastąpić poradę lekarską. Przeciwnie a czytelnicy powinni konsultować się z lekarzem w sprawie stosowania poszczególnych środków w zależności od stanu ich zdrowia, a zwłaszcza w przypadku pojawienia się jakichkolwiek niepokojących objawów. Chociaż uczyniono wszystko, aby informacje na temat poszczególnych środków i ich odpowiednich dawek były zgodne z najnowszym stanem wiedzy medycznej, to z racji tego, że badania na ten temat wciąż są prowadzone, jak również z innych względów radzi się czytelnikom, aby korzystali z porady specjalisty. Szczególnie osoby chore, w złym stanie zdrowia lub przyjmujące leki konwencjonalne, zanim sięgną po jakikolwiek ze środków tu opisanych, powinny zasięgnąć porady lekarza. Istnieje możliwość reakcji pomiędzy środkami naturalnymi a innymi lekami. Ponadto należy dodać, że dawki, o jakich pisze się w tej książce, nie dotyczą dzieci, lecz osób dorosłych, z wyjątkiem przypadków, gdy jest to wyraźnie powiedziane. Autorka i wydawca tej książki oświadczają kategorycznie, że nie biorą na siebie żadnej odpowiedzialności za ewentualne negatywne skutki powstałe w wyniku wykorzystania czy zastosowania informacji zawartych w tej książce.

Isabelle | 2013-07-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Poradniki
Przeczytana: 25 lipca 2004

Ksiazka "Cudowne kuracje" przynosi czytelnikowi wiele informacji na temat leków pochodzenia roslinnego, witamin oraz sposobów ich zastosowania. Jean Carper udalo sie w toku dlugotrwalych badan i wywiadów z dziesiatkami ludzi, którzy stosowali leki naturalne, stworzyc spis leków, którychdzialannie daje swietne efekty. Sa one przy tym niedrogie i bezpieczne dla naszego organizmu. Autorka podkresla, ze lektura tej ksiazki nie zastapi porady lekarskiej, ale z cala pewnoscia wzbogaci nasza wiedze na temat zdobyczy medycyny naturalnej. Fascynujace sa tez wypowiedzi ludzi,którzyrelacjonujac swoje doswiadczenia w przyjmowaniu lekównaturalnych, czesto posluguja sie okresleniem "cudowna kuracja"

sowka | 2015-02-11
kaataarzynaa | 2015-02-08