100 sposobów zapobieganiu chorobie Alzheimera

Wydawnictwo: Vesper
100 Simple Things You Can Do to Prevent Alzheimer's and Age-Related Memory Loss
zdrowie, medycyna
sylwka128

Większość osób uważa, że albo nic nie da się zrobić, żeby uniknąć choroby Alzheimera, albo można jej zapobiegać tylko w bardzo niewielkim stopniu. Naukowcy wiedzą już, że to nieprawda. W rzeczywistości najwybitniejsi badacze twierdzą obecnie, że naszą największą i być może jedyną nadzieją na pokonanie choroby Alzheimera jest zapobieganie tej chorobie. Gdy autorka bestsellerów Jean Carper...

Gdy autorka bestsellerów Jean Carper odkryła, że jest nosicielką genu zwiększającego podatność na alzheimera, z determinacją postanowiła dotrzeć do najnowszych doniesień naukowych na temat możliwości zapobiegania tej chorobie. Odkryła 100 zaskakująco prostych, naukowo udowodnionych sposobów, aby radykalnie zmniejszyć prawdopodobieństwo rozwoju choroby Alzheimera, pogorszenia pamięci i wystąpienia innych form demencji.
Czy wiesz, że witamina B12 chroni twój mózg przed zmniejszaniem się, sok jabłkowy działa jak jeden z powszechnie stosowanych leków na alzheimera, a surfowanie po Internecie wzmacnia starzejące się komórki mózgu? Czy wiedziałeś, że zwykła infekcja oraz popularne leki stosowane do znieczulania mogą spowodować demencję, oraz że medytacja przyczynia się do powstawania nowych neuronów, a ćwiczenia fizyczne wspomagają mózg?
Możesz w ogromnym stopniu wpłynąć na swoją przyszłość i jak najdłużej opóźniać wystąpienie objawów choroby Alzheimera za pomocą zaledwie kilku prostych działań profilaktycznych. Jeśli uda ci się opóźnić początek alzheimera o pięć lat, zmniejszasz tym samym ryzyko wystąpienia tej choroby o połowę. A gdy opóźnisz jej wystąpienie o dziesięć lat, najprawdopodobniej nigdy na nią nie zachorujesz!
Książka 100 sposobów zapobiegania chorobie Alzheimera zmieni sposób, w jaki postrzegasz tę chorobę i pozwoli ci zapoznać się z pasjonującymi, aktualnymi informacjami o najnowszych badaniach nad mózgiem, dzięki którym ustrzeżesz siebie i swoją rodzinę przed tą straszną chorobą.

Jean Carper to dziennikarka, laureatka wielu nagród, zajmująca się tematami dotyczącymi zdrowia oraz autorka dwudziestu trzech książek, w tym bestsellerów Żywność twój cudowny lek, Apteka żywności, Stop starzeniu! oraz Cudowne kuracje. Współpracuje z czasopismem "USA Weekend", w którym przez czternaście lat prowadziła rubrykę "Eat Smart".

"Prawdopodobnie najbardziej fałszywym przekonaniem na temat choroby Alzheimera jest pogląd, że wyłącznym czynnikiem ryzyka są geny, czy też to, co dziedziczymy ją po rodzicach i że nic nie możemy zrobić, aby tej chorobie zapobiec".
- lek. med. Gary Small (dyrektor UCLA Center on Aging)

"Na każdej stronie znaleźć można ważne informacje i cenną wiedzę. Co najważniejsze, ta książka daje nadzieję. Gorąco polecam ją każdemu, kto starzejąc się, chce ochronić swój umysł".
- dr Gary L. Wenk (profesor psychologii i neurologii na Ohio State University)

"Cudowna książka, która dzięki dokładnie opisanym w niej praktycznym sposobom zapobiegania ryzyku tej przerażającej choroby przemawia zarówno do zwyczajnych ludzi, lekarzy, jak i naukowców. Każdy z nas musi ją koniecznie przeczytać".
- dr Brian J. Balin (profesor, Center for Chronic Disorders of Aging, Philadelphia College of Osteopathic Medicine)

"Świeże, optymistyczne spojrzenie na chorobę Alzheimera i na to, co możesz zrobić, aby zmniejszyć ryzyko jej wystąpienia".
- dr Suzanne Tyas (profesor nadzwyczajny neurologii behawioralnej na University of Western Ontario)

źródło opisu: Vesper, 2011

źródło okładki: http://vesper.pl/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!