Postępowanie praktyczne w ortopedii i traumatologii

Wydawnictwo: MediPage
zdrowie, medycyna

Ten bogato ilustrowany podręcznik stanowi podstawowy przewodnik dla specjalizujących się chirurgów. Ukazuje krok po kroku różne sposoby przeprowadzania zabiegów chirurgicznych. zawarto tu praktyczne wskazówki dotyczące ułożenia chorego, techniki dostępu oraz nastawiania, sposobu doboru protez, protokołów, według których pacjent zostaje uruchomiony po operacji, możliwych powikłań, tego, kiedy chory powinien przyjść do ambulatorium i czy należy usunąć implant. Omówione są tu wszystkie najczęstsze urazy, z jakimi mają do czynienia specjalizujący się chirurdzy, a opisy opatrzono licznymi fotografiami sródoperacyjnymi. Książka, napisana przez ekspertów w dziedzinie ortopedii i traumatologii, jest nieocenionym źródłem wiedzy dla wszystkich lekarzy specjalizujących się w chirurgii.