Historia cywilizacji amerykańskiej. Era konfrontacji 1941-1980

Cykl: Historia cywilizacji amerykańskiej (tom 4)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Scholar
historia

Prezentowana książka podzielona jest na pięć głównych części chronologiczno-rzeczowych, w których Autor z niebywałą erudycją i dbałością o szczegóły przedstawia historię cywilizacji Stanów Zjednoczonych Ameryki w latach 1941–1980. Ukazuje dzieje polityczne, społeczne, kulturowe i gospodarcze kraju, w którym w okresie zimnej wojny dochodziło do dynamicznych przemian, takich jak m.in. rozwój kultury masowej, liberalizacja w sferze obyczajowej czy procesy desegregacyjne. Zarazem był to też czas dramatycznych konfliktów i wydarzeń, a w szczególności wyścigu zbrojeń, wojen w Korei i w Wietnamie, zabójstwa prezydenta Kennedy’ego i kryzysów naftowych.

Era konfrontacji jest nowym tomem Historii cywilizacji amerykańskiej, a jednocześnie kontynuacją Ery tworzenia, Ery sprzeczności i Ery konsolidacji. Tworzą one jedyną w literaturze światowej tak monumentalną syntezę dziejów Stanów Zjednoczonych.

Szczególnym walorem tego opracowania jest wyjątkowe bogactwo informacji o wydarzeniach kulturalno-społecznych w USA w latach 1941–1980, m.in. z zakresu: literatury, sztuki, filmu, muzyki oraz telewizji. Całość napisano znakomitą polszczyzną i w niezwykle przystępny sposób.
prof. dr hab. Izabella Rusinowa, z recenzji

źródło opisu: http://scholar.com.pl/sklep.php?md=products&id_p=2548