Historia cywilizacji amerykańskiej. Era tworzenia 1607-1789

Cykl: Historia cywilizacji amerykańskiej (tom 1)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Scholar
historyczna

Era tworzenia ukazuje początek jednego z najbardziej fascynujących procesów historycznych nowożytnego świata zainicjowanego przybyciem grupki niewykształconych i niedoświadczonych kolonistów do Jamestown i Plymouth, a ukoronowanego po czterystu latach stworzeniem światowego supermocarstwa. Barwny i żywy język autora, a także wiele anegdot i przykładów sprawiają, że książka zainteresuje zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Pierwsza w języku polskim monografia wszechstronnie ukazująca historię, gospodarkę, kulturę i życie codzienne angielskich kolonii, z których powstały Stany zjednoczone. Potoczystym stylem książka przypomina pisarstwo André Maurois i Pawła Jasienicy. Książka zbigniewa Lewickiego dowodzi, że można interesująco pisać nawet o usługach pocztowych czy usuwaniu śmieci. z recenzji prof. Lucyny Aleksandrowicz-Pędich

| 2010-08-28
Przeczytana: 2009 rok