Koniec gry cz. 1

Tłumaczenie: Paulina Tuczapska
Cykl: Log Horizon (tom 3)
Wydawnictwo: Studio JG
Log Horizon: Game no Owari 1
light novel, fantasy, shounen
Ryuu

W Akibie zaczyna się tworzyć nowy porządek. Jednak rzeczywistość, w której przyszło żyć graczom, narzuca konieczność wypracowania pozytywnych stosunków ze społecznością tuziemców. Shiroe wraz z innymi reprezentantami Przymierza wyruszają na obrady zorganizowane przez okoliczną szlachtę. Tymczasem Maryelle z pomocą Nyanty i Naotsugu organizuje terenowy obóz treningowy dla początkujących graczy. Nawet nie spodziewają się na jakie niebezpieczeństwo narażą swoich podopiecznych.

źródło opisu: Studio JG, 2017

źródło okładki: http://studiojg.pl/

Jarek Kaszuba | 2017-08-13
Przeczytana: 12 sierpnia 2017

Kolejny tom cyklu i dalszy ciąg przygód Jadowitego Okularnika i spółki. Linia fabularna w tej części dzieli się na dwa wątki, które umownie nazwać można wątkiem weteranów i wątkiem nowicjuszy Elder Tale.
Pierwszy wątek obraca się wokół starych wyjadaczy - Shiroe, Akatsuki, Henrietty, Krusty'ego i Michitaki, czyli ogółem mówiąc: reprezentantów Przymierza. Nasi znajomi występują tu w charakterze dyplomatów, przybywają na zebranie organizowane przez możnowładców tuziemców, aby wybadać szeroko rozumianą sytuację geopolityczną i społeczną, a może też zawrzeć potencjalnie korzystne sojusze... Historia skupia się w zasadzie wyłącznie na balu i dyskusjach, i miejscami wieje nudą. Znów mamy mnóstwo opisów, analiz oraz rozważań w wykonaniu Shiroe, Mamare Touno poprzez jego usta tłumaczy czytelnikowi po raz setny poruszane już we wcześniejszych tomach zasady i mechanikę rządzące światem przedstawionym. Pewne ożywienie wnosi pojawiająca się nagle postać Mędrca (Ronalda) Re Gana i wysnuta...

Atanvarde | 2018-01-13
SeoRan | 2017-09-27