zdrowie, medycyna

Dziewiąte wydanie Przewodnika psychofarmakoterapii zostało dokładnie uaktualnione i poprawione, z uwzględnieniem informacji dostępnych w marcu 2007 roku. Dodatkowo zamieszczono 20 nowych rozdziałów, zawierających między innymi zestawienie i wskazówki dotyczące wspomagania współpracy terapeutycznej pacjenta, związków między SSRI i krwawieniem, leczenia jakościowych zaburzeń świadomości oraz zastosowania niezarejestrowanych leków. Od pierwszego wydania Przewodnik psychofarmakoterapii znacznie zwiększył objętość i zakres zawartych w nim informacji, chociaż stopniowo zmniejszała się liczba zamieszczonych w nim jednoznacznych wytycznych i instrukcji. Nie jest to zjawisko negatywne wskazuje na nierozstrzygający charakter znacznej części danych w wielu dziedzinach psychofarmakologii klinicznej. Mamy jednak nadzieję, że udało się nam opracować krótkie, ale dokładne przeglądy opisywanych zagadnień i ogólne wytyczne oparte na dostępnych danych i aktualnej praktyce klinicznej. Mając to na uwadze, na końcu każdego rozdziału umieściliśmy pełną listę piśmiennictwa, choć wiemy, jak dużo miejsca zajmuje ono w książce. Okładka: miękka, Rok wydania: 2008,

PannaAnna | 2016-01-08
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam, Zawodowo