SZTUKA. Encyklopedia dla dzieci

Susie HodgeDavid Taylor Wydawnictwo: Arkady encyklopedie, słowniki
Arkady
encyklopedie, słowniki
2018-09-09

Sztuka to nie tylko przejaw kreatywności czy środek wyrazu. Obcowanie z nią, tak samo jak akt kreacji, oddziałuje holistycznie na człowieka. Uwrażliwia, leczy serca i umysł, pobudza do działania, inspiruje twórczo, uspokaja, działa terapeutycznie – można wymieniać liczne jej zalety. Dlatego o sztuce trzeba mówić już od najmłodszych lat, czyniąc dziecko wrażliwym na piękno,...

Odkrywanie świata z małą istotką to wspaniała przygoda. Ta ciekawość, pasja i bystre spojrzenie… Zabierz swojego malucha do muzeum sztuki.
Dzieci często przechodzą różne fazy zainteresowania światem – pewnego dnia fiksują się na punkcie dinozaurów, następnego kosmosu czy zwierząt. Mają milion pytań, czasami bardzo szczegółowych, a rodzicom trudno znaleźć na nie wszystkie...

Jest to publikacja, którą warto mieć u siebie na półce, bo pozwoli odkryć dzieciakom to, co w sztuce najlepsze, a niejednokrotnie pomoże także w szkole i zadaniach domowych z różnych przedmiotów. Układ treści jest przejrzysty, czytelny i - co ważne - niejednolity. Oko nie zmęczy się, a treści są przedstawiane w różny sposób, z dużym naciskiem na warstwę wizualną.

Pełna...

jasno, klarownie, treściwie, polecam!

• Julka - do przeczytania
  • Dla dzieci