Nadleśnictwo Sarnaki. Z dziejów lasów nadbużańskich

lasy, leśnictwo, Podlasie, Sarnaki, przyroda
historia
Leśny_Kadafi

Z okładki: Książka dokumentuje dzieje kolejno następujących po sobie jednostek, z których wyrosło dzisiejsze Nadleśnictwo Sarnaki: międzywojennego Nadleśnictwa Mielnik, nadleśnictw istniejących za czasów okupacji niemieckiej i po jej zakończeniu, tj. Platerów, Zabuże i Łosice. Czytelnik znajdzie informacje zawarte w licznych i rozproszonych źródłach, dotyczące również lasów w większych majątkach ziemskich. Pozna zarówno przemiany organizacyjne, ale także ewolucję metod gospodarowania i codziennego życia służby leśnej.

źródło opisu: Okładka książki

źródło okładki: google