7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Przewodnik ten pomoże Ci odkryć tajemniczą krainę położoną na wschodnich rubieżach Polski i wysuniętej najdalej na zachód części Białorusi, ziemię przedzieloną szeroką wstęgą Bugu - ostatniej nieuregulowanej dużej rzeki Europy. Oprócz granic administracyjnych przebiega tędy granica rozprzestrzeniania się dwóch głównych nurtów chrześcijaństwa - katolicyzmu i prawosławia. Tutaj także spotkało się osadnictwo ruskie ze wschodu i polskie z Mazowsza. Niegdyś kolorytu pogranicza dopełniały też społeczności żydowska i tatarska. O bogatej historii tych ziem świadczą liczne zabytki - malownicze cerkwie, kościoły, sanktuaria, pałace i dwory, a wspaniała, wciąż dzika przyroda zachwyci wszystkich, którzy chcą odpocząć od zgiełku komercji. Głównymi ośrodkami opisywanej krainy są miasta Biała Podlaska i Brześć, z których można wyruszyć na wiele interesujących wycieczek.

Przewodnik nie tylko pokazuje, co warto zobaczyć, ale też podpowiada, gdzie znaleźć nocleg, co zjeść i jakie pamiątki przywieźć. Całości dopełniają mapki, fotografie i rysunki, a porozumiewanie się za wschodnią granicą ułatwi słowniczek polsko-białorusko-rosyjski.

źródło opisu: Bezdroża, 2008

źródło okładki: www.polskaturystyczna.pl

chrispu | 2014-04-24

Fajny, chociaż stosunkowo gruby, kieszonkowy przewodnik po przygranicznym rejonie Polski i Białorusi. Można go podzielić na 3 części - w pierwszej mamy, jak zwykle zresztą w przewodnikach, informacje ogólne, krajoznawcze i historyczne z regionu. Druga najciekawsza jak dla mnie część to dosyć obszerny przegląd większych lub ciekawszych miejscowości z tej części Polski wraz z informacjami o zabytkach, z ciekawostkami i informacjami praktycznymi(noclegi, komunikacja itp.). W trzeciej części znajdziemy opisy i propozycje tematycznych tras po okolicy. Całość przewodnika uzupełniają kolorowe zdjęcia, rysunki, mapki czarno białe w tekście oraz kolorowe na okładkach przewodnika oraz słowniczek i użyteczne zwroty białoruskie. Przewodnik posiada również tzw. skrzydełka" na okładkach, dzięki czemu łatwiej jest zaznaczać interesujący nas fragment.

Edyta | 2017-03-02
rafkes | 2016-12-10