Europa dwóch stuleci : 1789-1989

Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich
Modern Europe 1789-1989
historia
DIENEKES

Myślą przewodnią książki jest teza, że historię Europy na przestrzeni ostatnich dwóch stuleci kształtowała polityczna rywalizacja o prymat na kontynencie, wynikająca z konkurencji przemysłowej. Jej efektem były kolejne próby budowania światowego imperium, co doprowadziło do konfliktów na szeroką skalę. Osobną warstwę narracyjną stanowi opis społeczeństw w ujęciu demograficznym, socjologicznym,...

Osobną warstwę narracyjną stanowi opis społeczeństw w ujęciu demograficznym, socjologicznym, opis przemian mentalności i życia codziennego. Trafnym spostrzeżeniom ogólnym towarzyszą znakomicie dobrane cytaty, dzięki czemu czytelnik otrzymuje książkę o niezwykle barwnej i żywej narracji.

źródło opisu: Zakład Narodowy im. Ossolińskich, 2000

źródło okładki: Zdjęcie autorskie