Wojna amerykańsko-brytyjska 1812-1814

Seria: Prace Amerykanistyczne
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
historyczna
Zatoxu

Ten wątek dziejów powszechnych nie cieszył się do tej pory zainteresowaniem polskich historyków. Należy przypomnieć, że konflikt ten nie doczekał się dotychczas polskojęzycznej monografii. Z tego punktu widzenia publikacja ta wypełniła istniejącą w naszej historiografii lukę. Autor postawił sobie ambitne zadanie zaprezentowania polskiemu czytelnikowi monograficznego obrazu wojny...

Autor postawił sobie ambitne zadanie zaprezentowania polskiemu czytelnikowi monograficznego obrazu wojny amerykańsko-brytyjskiej na tle wydarzeń rozgrywających się równocześnie w Europie, gdzie rewolucyjna, a następnie napoleońska Francja - podporządkowawszy sobie spore obszary Starego Kontynentu - zwarła się w śmiertelnych zapasach z narodami reszty Europy, którym z reguły przewodziła i które zarazem w znacznej mierze subsydiowała Anglia

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: Zdjęcie autorskie